Nechyběl ani lítý souboj mezi zástupci města Pardubice a Hradce Králové. Kdo měl odvahu nemusel jen přihlížet a mohl si vyzkoušet několik různých disciplín. Nejpopulárnějším se stal, stejně jako v předchozím roce, běh po 48 metrů dlouhé Trubačově lávce. Neohroženě se rozběhnout po zhruba půl metrové desce plovoucí na vodě se odvážilo bezmála devadesát závodníků. Převládali sice muži, ale něžné pohlaví se nenechalo zahanbit.

„Bylo to docela těžký. Na konci jsem sebou pěkně řízla a narazila jsem si záda. Ale byla to sranda,“ popsala zážitek Sára Pešková. Trochu jiný názor měl Filip Dudyka. „Není to zase až tak těžký. Stačí chytit ten správný směr a je to,“ řekl. Odpoledne pak program doplnila hudební vystoupení skupin High Fever a Blue Effect.

Své umění kromě veslařských klubů z Hradce i Pardubic, předvedli také bojovníci stylu Kapuera. Vyvrcholením dne byl tradiční souboj mezi sportovci města Hradec Králové a Pardubice. Soupeření na osmiveslicích však lépe zvládli, stejně jako loni, Pardubáci.