Tak vypadal na hradecké městské pláži na Smetanově nábřeží první den sportovně–kulturní akce nazvané Den Labe.

„Voda? Teplá,“ tvrdila většina soutěžících, která při překonávání lávky okusila labskou vodu. Ta měla téměř dvacet stupňů Celsia, takže nachlazení nehrozilo. Pády prý ani nebolely.

Páteční program bude kromě dětského dne zahrnovat také pivní festival, vystoupení taneční skupiny T–BASS, workshopy, freestyle show i vystoupení hudebních skupin. Atraktivní bude rovněž sobotní část Dne Labe, kdy se na největší hradecké řece uskuteční souboje dvaadvacetičlenných týmů na dračích lodích.

Osmiveslice zvládli lépe hosté

Hradec zaostal za Pardubicemi. Ve čtvrtečním závodě osmiveslic, který byl součástí Dne Labe, se opakovala situace z minulých ročníků, kdy také triumfovali hosté. Běh po lávce přes Labe zase končil většinou krkolomnými pády.Start, první kroky v pohodě, a po chvíli pád do Labe, což se ještě několikrát opakovalo. Přechod padesát metrů dlouhé lávky měl obvykle stejný konec. Nedobrovolnou koupel.

„Taktika? Ne, to nejde. Člověk se jen soustředí na kroky, na taktiku si ani nevzpomene,“ řekla po překonání lávky Eliška Tučková. Největší problém měla s mokrým a kluzkým povrchem lávky. „Minule to tak neklouzalo. Ale bylo to stejně super. Dobrý adrenalin. Doporučovala bych to zkusit každému,“ doplnila.

Zvláštní taktiku zvolil mladík Martin Zelený z Nového Města nad Metují, který se na lávku vydal s dětskými nafukovacími křidélky na pažích. „Kamarádka o mě měla strach, neudělal jsem plavání,“ vysvětlil. Voda byla teplá, toho jsem se nebál,“ dodal.

Pepa Levínský přeběhl po lávce na druhý břeh jako vítr, ovšem pořadatelé ho poslali zpět na start. Měl totiž obuv. „V botách to bylo lepší, tolik se to nesmekalo. Postup organizátorů ale byl asi za správný,“ přiznal.

„Jaké to bylo? Mokré! Myslím, že čas jsem neměl tak špatný, ale lávka je mokrá a hodně klouzala,“ sdělil Jan Patočka, který lávku absolvoval už podruhé.

Po 22. hodině večer mohli přechod lávky vyzkoušet také nudisté.