Redakce Hradeckého deníku připravila na odpoledne bohatý program.

Na Baťkově náměstí se divákům představila nejen redakce Hradeckého deníku, ale také řada zajímavých hostů.

On-line reportáž:

V 15 hodin začal Prima Den s Deníkem. Akci uvedli šéfredaktor Hradeckého deníku Martin Brabec a redaktor Radek Šprinc. Poté vystoupil Boris Herman, náměstek primátora, který vysvětluje nutnost zpoplatnění parkovacích míst v Hradci Králové. Dále s problémy parkování seznamuje Dušan Čížek, ředitel společnosti Atol.

Před šestnáctou hodinou tančí skupina T-Basse, známá svým stylem streetdance.

Po vystoupení následuje diskuse s Borisem Hermanem a Dušanem Čížkem, kde může kdokoli z přihlížejících položit otázku přímo na mikrofon. Toto téma je velice probírané a většina lidí se placení vzpírá. Není tedy divu, že přihlíží městská policie, která "chrání" šéfa Atolu proti návštěvníkům, kteří se začali tlačit přímo na pódium.

Boky rozvlnila břišní tanečnice Ivana Sidonie Kněžáčková, která zastupuje taneční studio TWIST-R se dvěmi orientálními choreografiemi.

Po další části diskuse ohledně parkování ve městě vystupuje opět T-Basse. Následuje vyhlašování soutěží a celý Den s Deníkem uzavírá tanečnice s ohni ve středověkém stylu.

O Prima Dni s Deníkem jsme napsali:

Diskutuje se o parkování v Hradci Králové. Na otázky redaktora Deníku i vás – návštěvníků akce – odpovídá Dušan Čížek, šéf společnosti Atol, která v Hradci Králové provozuje systém parkování. Kromě něj se můžete ptát také zástupce hradeckého magistrátu.

Názory na stání ve městě se různí. „Lidé si hodně stěžují, ale já výši poplatků považuji za přijatelnou. Díky nim se uvolnilo centrum od aut,“ řekla v anketě Hradeckého deníku 45letá Anna Hrbková.

Silněji jsou však slyšet hlasy, které Atol kritizují. „Vadí mi, že to dostala cizí firma místo některé z Hradce. Nelíbí se mi ani styl, jakým tady parkování provozuje. Ceny jsou neúměrné, i když chápu, že ve středu města budou vždycky vyšší,“ poznamenal podnikatel Leoš Fojtík.

Odpůrci se sjednotili pod společnou peticí, již podepsalo přes osm tisíc lidí. Chtějí, aby byla zrušena koncesní smlouva, která Atolu přiřkla provozování parkování ve městě na 30 let.

Firma se však touto smlouvou zároveň zavázala, že vybuduje za 300 milionů korun minimálně tisíc míst na stání a další desítky milionů investuje do parkovacích technologií.

Kritikům se nelíbí nejen vysoké ceny za parkování, ale také rozšiřování zpoplatněných zón. Do peněženky musejí postupně sáhnout řidiči v Labské či Orlické Kotlině a také na Pražském Předměstí.

Přijďte říct svůj názor na tuto problematiku dnes na Baťkovo náměstí:
Středa 6. května, 15.00, Baťkovo náměstí
Téma: Ceny parkovného v Hradci Králové, rozšiřování zpoplatněných zón, kapacita parkovišt, stavba nových parkhausů, výhody parkovacích systémů

Hosté: Dušan Čížek (šéf Atolu), zástupce magistrátu, městská policie s novými motocykly, krajské vojenské velitelství, taneční skupina T–Bass, břišní tanečnice Sidonie a taneční studio TWIST-R.

Doprovodný program: Akce pro děti i dospělé, občerstvení, stánek Klasy, soutěž o zapůjčení vozu Seat Ibiza, balonky, soutěž o nové set–top–boxy


Jak vypadal loňský Den s Deníkem?
Info a video najdete
 ZDE: