V současnosti je již průmyslová zóna zbudovaná, ale stavět se zatím nemůže. K realizaci projektů, jak řekl starosta Pavel Louda, zbývají vyjádření dotčených orgánů, hlavně odboru životního prostředí.


Kdy jste z realizací průmyslové zóny začali?

První plány spolu s projektovou dokumentací vznikly už v roce 2002. Stavět jsme začali o tři roky později. Nyní už máme veškeré potřebné inženýrské sítě a přístupovou komunikaci hotovu. Město tak investovalo 30 milionů korun. Dokonce už máme smlouvy s investory, kteří by měli začít v zóně stavět, ale nejsou ještě vyjádření z dotčených orgánů.

Jak velkou plochu jste této oblasti vyčlenili?
Je to trochu složitější. V současné době máme k dispozici plochu o rozloze dvaceti hektarů, a pokud pomineme investory, kteří jsou již nasmlouvání, zbyde asi tak šest hektarů. Proto bychom velice rádi zónu ještě rozšířili o další pozemky. Samozřejmě je potřeba je vykoupit a část znovu připojit na všechny inženýrské sítě i komunikaci. Budeme o tomto jednat se zastupiteli, kteří jsou paradoxně také majiteli těchto pozemků. Tedy někteří z nich.

Máte stanovený horizont, kdy by se měla začít stavět první z nasmlouvaných firem?
Pokud vše půjde podle plánu, tak snad se začne stavět na podzim letošního roku, případně nejpozději na jaře. Kdyby platil ještě pořád starý stavební zákon, pak bychom už dávno měli postaveno. Vše se akorát prodloužilo a zkomplikovalo. My teď jen doufáme, že to bude co nejdřív.