Členové současné hradecké krajské vlády Jiří Štěpán, Martin Červíček a Aleš Cabicar i jejich současní političtí oponenti Jiří Dědeček z hnutí ANO, Pavel Bulíček od Pirátů či Zdeněk Ondráček z KSČM se v rámci této akce setkají 8. září dopoledne na kolech na trase mezi Potštejnem a Kostelcem nad Orlicí, kde je přivítá na svém Novém zámku tamní starosta František Kinský.

Testování na koronavirus. Ilustrační foto
První vyléčená: "Prošla jsem si tím a jsem v pohodě"

V jeho osobě se vlastně spojuje v historii zavátá tradiční správa panství se současnou rolí vedení samosprávy. K debatě se osobně či korespondenčně připojí také starostové nedávných obcí roku Královéhradeckého kraje.

Ti budou moci hodnotit užitečnost nástrojů krajské samosprávy podle svých přímých zkušeností a konfrontovat je i s opozičním křídlem krajského zastupitelstva.

Odběry na testy na koronavirus
Koronavirus je s námi už půl roku. V Královéhradeckém kraji již od 8. března

"V kraji je mnoho pracovních příležitostí, vysoká dostupnost lékařských služeb, velmi dobrá dopravní obslužnost a krásná a dobře obstarávaná příroda. Se současným vedením kraje mám velice dobré zkušenosti. Příkladem může být společná snaha vybudovat cyklostezku mezi obcí a městem Hradec Králové, která křižuje budovanou dálnici D11. Mám pocit, že ve vedení kraje byla většina lidí, kterým skutečně záleželo, aby celý kraj prosperoval co nejlépe," uvedla například Dagmar Smetiprachová, starostka Stěžer, které se staly vesnicí roku v roce 2018.

Tohle hory nepamatují. Banda na skútrech řádila v Krkonošském národním parku.
Zaplatí 100 tisíc! Za řádění v Krkonoších dostali skútraři maximální pokuty