Lidé budou zpívat koledy Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce valaši a Jak jsi krásné neviňátko. Koledy uzavře vánoční hitovka Vánoce, Vánoce přicházejí. V Hradci Králové se lidé sejdou v obchodních centru Aupark, kde zazpívají žáci Základní umělecké školy Na Střezině.

Na Jičínsku zpívají už od vzniku projektu pravidelně třeba v Nové Pace: na tamním Masarykově náměstí tam vedle zpívání lidé mlsají díky účasti středoškoláků z místní gastronomické školy.

V Polici nad Metují na Náchodsku vystoupí na tamním náměstí hudební uskupení Dam Trio, v Jasenné se budou zpívat koledy u malovaného betléma a v České Skalici se poprvé sejdou lidé i muzikanti v učebně základní umělecké školy v budově ZŠ Komenského, kam se akce přesunula z Vily Čerych.

Na Broumovsku se už tradičně setká u stromečku v Rožmitále Místní skupina Českého červeného kříže Rožmitál společně s partnerskou organizací Českého svazu bojovníků za svobodu Broumov. V Novém Městě nad Metují se letos akce bohužel nekoná, ale naopak v nedalekém Slavoňově by rádi zavedli novou tradici a obecní úřad chystá příjemné setkání, do kterého se zapojí děti i dospělí.

Výzva zpěvákům koled
Dnešek je dnem tradiční akce Česko zpívá koledy, kterou pořádá náš Deník. S ohledem na včerejší tragédii v Ostravě chceme vyzvat všechny z vás, kteří si s námi přijdete zazpívat koledy, abyste spolu s námi aspoň okamžikem ticha uctili památku obětí v ostravské nemocnici. Připojte se k nám a pošleme před samotným zpíváním tichou podporu všem, kterých se dotkla tragédie na severu Moravy.  

Akce Deníku mají rádi třeba v Lipnici na Trutnovsku velice oblíbená. U tamní kapličky se při ní schází přes sto lidí, kteří společně zpívají známé koledy. Loni se zapojilo 120 účastníků. „Když jsme pořádali u nás Česko zpívá koledy poprvé, akce měla velký úspěch. Snažíme se vždy vytvořit příjemné prostředí. Máme připravené občerstvení, protože svařák a čaj v zimním období k vánočním akcím prostě patří. Akci hodně propagujeme. Jsme okrajová část Dvora Králové a když se tu něco pořádá, je o to zájem,“ vysvětluje Vladimíra Matušková, ředitelka ZUŠ R. A. Dvorského ve Dvoře Králové nad Labem, zakladatelka pěveckého sboru Lipnice.

Východočeské koledy budou znát rádiovým éterem díky Českému rozhlasu Hradec Králové. "Po 18 hodině všechny koledy odvysíláme na svých frekvencích, takže lidé si budou moci s moderátorem podvečerního vysílání Karlem Sladkým připomenout tuto tradici a také zazpívat a že se s reportéry podíváme i na několik míst , kde se akce Česko zpívá koledy koná," uvedla Lada Klokočníková, vedoucí programu hradeckého Českého rozhlasu.

V celém Česku je přihlášeno více než pět stovek míst, zpívat se ale bude také v Německu či Španělsku. Letos je jako místo přihlášen i královský palác v Madridu.