Budova se nachází na Slezském Předměstí, za autobusovou zastávkou u Domu L.

Díky pracovnímu nasazení stavebních dělníků se podařilo od loňského května do letošního června přeměnit budovu, která byla v havarijním stavu, v moderně vyhlížející objekt. Veškeré práce byly prováděny citlivě s ohledem na zachování krásné zeleně, která areál obklopuje.

Vnitřek budovy – pastva pro oči

V těchto dnech se dotváří a přímo rodí pod rukama pozitivní atmosféra interiéru. Práce se ujali zaměstnanci denního stacionáře, kteří mění holé místnosti v příjemné oázy pro setkávání klientů a realizaci poslání a cílů služby.

Budova se začíná zabydlovat, každý prázdný kout nabízí pastvu pro oči – originalitu prací klientů či příjemné místo pro relaxaci a posezení s přáteli.

Budova je zvenčí decentně laděná do příjemných barevných tónů, doplněná zelení statných stromů. Uvnitř budovy naleznete pastelové barvy zelenou, žlutou, oranžovou, růžovou i uklidňující modrou. To jsou tóny udávající dominantu a zároveň odlišení jednotlivých skupin denního stacionáře.

Dny utíkají jako voda a od časného rána  v okolí  probíhají dokončovací práce, seká se tráva, natírají se okolní přístavby, zalévají květiny, které vdechují budově příjemnou atmosféru pohody domova.

Před pracovníky i klienty stojí další velká premiéra – slavnostní otevření objektu, kdy zde budeme moci přivítat a na návštěvu pozvat i řadu významných hostů.

Otevření vysněných prostorů pro denní stacionář je tím nejkrásnějším dárkem k 20. výročí založení Danety, za který tímto Magistrátu města Hradce Králové co nejupřímněji děkujeme.

Rodiče klientů a zaměstnanci Daneta Hradec Králové