Již dnes krátce po páté hodině večer proti sobě nastoupí na ledové ploše hradeckého stadionu nesmiřitelní východočeští rivalové. Domácí hráče čeká zápas s pardubickými hokejisty.

Policie na tento „ostře sledovaný" zápas připravila několik opatření. Ta by měla předejít nejen vzájemným nesvárům mezi hokejovými fanoušky Hradce a Pardubic, ale i dopravním komplikacím.

„Bude posílen výkon služby, protože se jedná o středně rizikové utkání. K zachování klidu veřejného pořádku bude vyčleněn dostatečný počet policistů pořádkové a dopravní policie," uvedla policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Předpokládá, že zimní stadion bude praskat ve švech a tribuny zaplní tisíce příznivci domácího klubu. Zápas se tak pravděpodobně odehraje v kulisách nabitého stadionu, jehož kapacita se blíží k sedmi tisícům. Cestu na stadion si najdou i stovky příznivců Pardubic.

Nebude se tak jednat o obyčejné klání nejvyšší hokejové soutěže, ale o východočeské derby, které je vždy „svátkem sportu" pro oba znesvářené tábory fanoušků.

Otázkou zůstává, zda se utkání ponese v bouřlivé atmosféře pouze na stadionu, či se emoce přenesou i do ulic krajské metropole.

V každém případě policie hlásí, že je připravena nejen předejít incidentům, ale i možným komplikacím při přesunu fanoušků.