Nabízíme k pronájmu parkovací stání a garáže, stálo na letáku, který tento týden našli obyvatelé domů kolem Ulrichova náměstí. Jenže realitními makléři společnosti Rido, která obchod zprostředkovává, jsou Vladimír Derner, kritik hradeckého magistrátu a krajský zastupitel za KDU–ČSL, a místopředseda jejího okresního výboru Radek Vohlídka.

Derner, který je z místních politiků nejhlasitějším kritikem systému parkování v Hradci, rozpor ve svém podnikání a veřejně prezentovaných názorech nevidí.

„S firmou Rido spolupracuji pouze jako zástupce pro Třebechovice, s tímhle nemám nic společného. Tuhle lokalitu má na starosti pan Vohlídka. Pokud jde o nějaký kalkul, tak ne firmy Rido, ale majitele domu, v němž se ty garáže nacházejí,“ uvedl pro Deník Vladimír Derner.

Jinak než za skvěle načasovanou nabídku firmy Rido označit nelze. Od 1. října se totiž kolem Ulrichova náměstí bude za stání platit.

„Parkovacího pekla“, kterého se obyvatelé hradeckého centra děsili už měsíce předem, se logicky chytili majitelé domů. Těm, kteří nechtějí platit za parkovné firmě Atol, tak s jistotou výdělku nabídli variantu. Bez provize však samozřejmě nezůstává ani ten, kdo obchod sjedná. „Jsme firma, která pro soukromý subjekt zprostředkovává pronájem několika parkovacích ploch,“ uvedl Radek Vohlídka. Že se tak neděje zadarmo, však nepopíral.

Realitní a obchodní společnost Rido má na trhu působit už 12 let. Není však dohledatelná v obchodním rejstříku. „Že na webu nemají uvedenou svou právní formu, je proti dobrým mravům v této branži,“ uvedl makléř, který si nepřál být jmenován.