Odpoledne plné zábavy a metalové muziky pomůže dobré věci. Výtěžek z koncertu, který na sobotu 26. dubna v restauraci U Letců od 15 hodin chystá hradecký diaklub, půjde totiž na další činnost klubu, který dnes navštěvuje už čtyřicet rodin s dětmi trpícími cukrovkou.

„Sponzoři se právě nehrnou, tak nás napadlo, že tohle by mohl být fajn způsob, jak získat nějaké peníze," říká Martin Kapusta, který má organizaci odpoledne na svých bedrech, je spoluzakladatelem klubu a také otcem Nikolky. Holčičky, která má cukrovku.

Program koncertu
Koncert, jehož výtěžek poslouží dětem s cukrovkou, začne v sobotu 26. dubna v hradecké restauraci U Letců v 15 hodin.
Zahájí ho skupina historického šermu a pak už začnou hrát kapely. „Přijďte včas, program začne výstřelem," láká Martin Kapusta, pořadatel akce. První na řadu přijde metalová kapela All Regrets z Chrudimi, pak bydžovští rockeři, kteří si říkají Alžběta, a skupina s názvem FORM4C3. Připraveno je také taneční vystoupení.  Vstupné činí sto korun. Děti do patnácti mají vstup zdarma.

Na co půjdou peníze z vybraného vstupného?
V květnu chystáme víkend, který bude pro rodiče s dětmi i vzdělávací. Když máte dítě, které má cukrovku, je důležité dbát na prevenci a hodně o nemoci vědět. Pak můžete svému dítěti hodně pomoci a o to nám jde především.

Jak je to s muzikanty, hrají zadarmo?
Ano, jsou to kamarádi, takže budou vystupovat bez nároku na honorář. Také Václav Vrzáň nám venkovní prostory U Letců pronajal zadarmo, takže skutečně veškerý výtěžek půjde na děti.

Klub Diakamínek funguje už rok, přibývá vás?
Manželka právě na akci peče dort k našemu prvnímu výročí. Přibývá nás, scházíme se docela pravidelně, vždy při nějaké akci. Máme za sebou mikulášskou nadílku, bowling i návštěvu Tonga. Plánujeme dětský den a další záležitosti.

Co se ještě kromě koncertu bude dít na sobotní akci?
Vystoupí šermíři i holčina, která přestože trpí cukrovkou, tak tančí a to velmi úspěšně. Tatínci budou mít radost z RC modelů.