Každou sobotu od 11 do 17 hodin v zámeckých komnatách řádí čerti, čertice, upíři, ježibaby, strašidla a další nestvůry. Přijďte na prohlídku při svíčkách trochu se bát s nadpřirozenými bytostmi. Akce je vhodná nejen pro děti, ale i pro celou rodinu.

Součástí dětenického areálu je zámek, zámecký pivovar se staročeskou krčmou, hotel Rustikal, nově otevřený středověký hotel a zámecká stáj, kde je v současné době kolem padesáti koní převážně holštýnského plemene.

Dětenický zámek byl nákladně zrekonstruován v letech 1998 až 2000. Konají se zde historické programy, rokokové plesy a středověké hostiny.
Zámek nabízí například prohlídku ojedinělé sbírky zbraní Maltézských rytířů či loveckých trofejí.

V sousedství zámku je opravena historická budova pivovaru se středověkou krčmou a výrobou vlastního piva.
Prohlídky pivovaru v Dětenicích se v období od listopadu do března uskutečňují každou sobotu od 11 do 17 hodin. Dětenické zámecké pivo bylo po staletí perlou mezi českými pěnivými moky. Po roce 1948 se však postupně přestalo vařit.

Od té doby pivovar chátral a pustl až do roku 2000, kdy jej koupili noví majitelé, kteří obnovili tradiční výrobu piva podle prastarého a zázračného receptu loupeživého rytíře Artura. Místnímu černému moku se říká Pivo lásky.

V pivovaru lze obdivovat mimo jiné nádherné historické sklepy. (zr)