Do ulic Hradce Králové a dalších měst v kraji se sociální pracovníci vrátili už minulý týden. Po čtyřiceti dnech se tak mohou s klienty setkávat i tváří v tvář, nejen online. „Víme, že ne všichni jsou doma v bezpečí a v pohodě. Ten osobní kontakt v terénu už je opravdu nutný," říká Gabriela Lepková, vedoucí NZDM Klídek.

Práci s dětmi a mládeží dál doprovázejí bezpečností opatření, aby riziku nákazy nebyli vystaveni klienti ani pracovníci. Samozřejmostí jsou i nadále roušky, dezinfekce, jednorázové rukavice, rozestupy nebo práce v početně omezených skupinách. "Zároveň ale myslíme nejen na fyzické bezpečí našich dospívajících, ale i na to psychické, které rozhodně potřebují," vysvětluje Gabriela Lepková. Také nízkoprahový klub Klídek se mohl klientům otevřít pouze za specifických provozních podmínek.

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klídek je otevřené klientům ve věku od 10 do 22 let. Není nutná žádná registrace a trávit čas v klubu mohou děti a mladí lidé zdarma. Sociální službu poskytuje hradecká obecně prospěšná společnost Prostor Pro.