Občanské sdružení pro radost dětem zde pořádalo Halloween aneb Víkend s piráty na vlnách Cidliny. „Čtvrtý ročník Halloweenu máme ve stylu pirátů. Děti se mohou nechat pasovat kapitánem Jackem Sparrowem na piráta. Po složení slibu obdrží certifikát,” uvedla při akci Jitka Svobodová, předsedkyně Občanského sdružení pro radost dětem. Na nádvoří zámku také probíhal tradiční halloweenský jarmark a ukázky dřevosochání.

Ve sklepení zámku mohli návštěvníci vidět exempláře z královédvorské zoologické zahrady. „Máme zde zvířata, která používáme k výuce v našem kroužku, a proto jsou zvyklá na kontakt. Díky nám se dnes leckteří lidé přesvědčili, že hadi jsou skvělá zvířata a nejsou slizcí,” uvedla Jana Myslivečková, tisková mluvčí ZOO Dvůr Králové nad Labem. Sáhnout si zájemci mohli například na hroznýše královského, korálovku či agamu vousatou.

Organizátoři kromě toho připravili projížďky psím spřežením v parku pod zámkem. Neděle patřila také výtvarné dílně pro děti, které si vyráběly dýňová strašidla.