„Pochod zombie vystrašil staršího pána na zastávce, rozplakal malé dítě. K vidění je krev, zombie děsí kolemjdoucí svým křikem. Nevím, jestli je průvod tohoto charakteru ve městě potřeba. Navíc už v loňském ročníku provázely celou akci podobné jevy,” píše Michal Řada z Hradce. Ve svém emailu uvádí i řadu dalších důvodů, proč se mu průvod oživlých mrtvol nelíbí. Podle něj je nechutné se převlékat za mrtvoly, jde o o fantasmagorickou představu jistého amerického autora, díky kterému pronikla do světa filmu a posléze do časopisů, počítačových her. Samotné téma pochodu vybízí samo o sobě k agresivnímu a démonizovanému jednání.

„Navíc, nemají snad filmy s hororovými postavami svou vymezenou dobu i v televizi, aby se snížila pravděpodobnost, že je děti uvidí? A my necháme ty, které se za ně převlékají, jen tak v klidu projít přímo centrem našeho města, a to v době, kdy několik desítek dětí ještě ve městě je,” dodává čtenář.

„Pochod začal v šest hodin odpoledne a tou dobou bylo na ulici ještě spousta malých dětí, vzhledem k blížícímu se volnu. Nesouhlasím s tím, jak se straší děti za bílého dne. Přitom i horory v televizi se smí vysílat až po 22. hodině.A toto horor bezpochyby byl. I dospělý člověk měl co dělat, aby některé výjevy ustál. Pracuji v mateřské škole a není to tak dávno, co jsem musela zasáhnout do hry dětí, které si právě hrály na zombie-mrtvoly, popisovaly mi, že vylézají z hrobu.Vzájemně se chytaly. Byla jsem z toho dost v šoku, protože pětileté děti by si spíše měly hrát na krtečka,” napsala svůj názor paní Věra.

„Na průvod jsme obdrželi před konáním akce několik připomínek z řad občanů. Z minulého roku jsme s touto záležitostí měli už bližší zkušenosti, a proto jsme včas ve spolupráci s městskou policií a Policií ČR zkoordinovali činnosti a dohled tak, abychom v maximální míře zamezili jakýmkoliv problémům,” uvedla Magdaléna Vlčková, tisková mluvčí magistrátu. Dodala, že oznámení o pochodu obdržel úřad včas a s pořadateli nebyly žádné problémy. Deklaroval, že půjde o průvod neprotestní, nepolitický, že nebude nikterak obtěžovat okolí a blokovat dopravu. Ani ve dnech bezprostředně po akci na úřady nedošly žádné stížnosti od obyvatel Hradce.

Organizátoři na Facebooku akci zdůvodňují tím, že se chtějí především pobavit a ukázat, že mladí neumí jen sedět u počítačů.