Nejen tyto akce čekají ve čtvrtek a v pátek při dvoudenních prázdninách děti v domech dětí a mládeže na Hradecku.

Například Dům dětí a mládeže v Třebechovicích pod Orebem připravil na čtvrtek zájezd do zábavního centra v Liberci. „Je to obrovský areál s rozsáhlou nabídkou. Děti tu najdou autodrom, kolotoče a houpačky, horolezeckou stěnu a další zajímavosti. Proto tu také budou celý den,“ uvedla ředitelka třebechovického domu Bohuslava Bartošová. V pátek pak pro zájemce pořádají cyklistický výlet k rybníku Šanovec se zajímavými úkoly pro bystré hlavy.

Děti v Novém Bydžově si ze čtvrtečního programu domu dětí a mládeže při ZŠ Karla IV. mohou vybírat ze čtyř akcí. Některé se tak vydají na turistický výlet do Českého ráje, jiné se zúčastní velikonočního turnaje ve stolním tenise nebo sportovních her se zaměřením na judo. Děvčata jim k tomu při velikonoční vařečce připraví obložené mísy či chlebíčky. Pro nejmenší je v pátek určen výlet po okolí města.

Chlumecký dům dětí a mládeže přichystal na zítřek velikonoční florbalový turnaj a v pátek výlet na hrad a zámek Staré Hrady, který spojí s návštěvou aquacentra v Jičíně.

Ani v krajské metropoli nemusejí děti sedět doma u televize. Na čtvrtek pro ně dům dětí a mládeže „Barák“ chystá soutěž o velikonoční kraslici či nejrůznější úkoly, inspirované pohádkami, a velikonoční výstavu prací dětí ze zájmových kroužků. Odpoledne doplní velikonoční turnaj ve stolním tenise nebo Hradecká šachová liga. V pátek se odehraje boj na zdejší autodráze, to vše o velikonoční vajíčko.

Zkrátka nepřijdou ani smiřické děti, které si od středy do pátku užívají na Malé Skále. Ti ostatní mohou ve čtvrtek tancovat, zítra je čeká vaření.