S investicí přes dva miliony korun souhlasili městští radní a rozhodovat o ní budou ještě zastupitelé.

Nové dětské hřiště by mělo vzniknout na konci ulice K Polabinám, kde herní prostor pro děti historicky už býval. „Herní prvky, které na tomto místě z dětského hřiště dosud zbyly, nevyhovují normám a je třeba je odstranit," uvedl  Vlastimil Ondráček z Technických služeb Hradec Králové, které si vezmou vybudování nového hřiště na starosti.

Srovnání terénu

„Bude potřeba přistoupit
k odstranění starých pařezů bagrem a k vyrovnání terénních nerovností, aby vůbec mohla být na zem položena nová dopadová plocha pro větší bezpečí dětí. Předpokládáme, že pokud plán projde všemi schvalovacími procesy a výběrovým řízením, začne se s úpravami povrchů a následně se stavbou v létě. Zprovoznit bychom hřiště chtěli na podzim," dodává Vlastimil Ondráček.

Dětské hřiště bude podle něho mít, stejně jako jiná, i svůj provozní řád. Nově by se měly na dětském hřišti objevit například fit prvky, pyramida, lanovka, houpačky a další herní prvky.

„Návrhy na budoucí vzhled hřiště budou ještě v příštím týdnu konkrétněji projednány s roudničskou komisí místní samosprávy, která o vybudování tohoto prostoru dlouhodobě usiluje," dodala náměstkyně hradeckého primátora Romana Lišková.

Dětské hřiště v Roudničce.