Stránka Řádků důvěry se těší mimořádnému zájmu čtenářů. Do redakce chodí desítky dopisů. Proto mějte strpení, i váš příběh brzy zveřejníme.

Chtěla bych žít život ve dvou

Vážená redakce, ráda čtu vaši rubriku Řádky důvěry. I já bych ráda touto cestou poznala muže přiměřeného věku, kterého můj dopis zaujme.

Měřím 154 cm a je mi 61 let. Jsem rozvedená a nekuřačka, a toto uvítám i od protějšku. Ráda jezdím na kole a rovněž se ráda procházím v přírodě. Vše ostatní si povíme při případném setkání.

Budu se těšit na vaše milé dopisy.

Čtenářka z Náchodska

(Pokud chcete reagovat na tento příspěvek, pište na adresu redakce uvedenou vpravo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Na nový začátek nikdy není pozdě

Vážená redakce, při každé své návštěvě východních Čech se těším na páteční vydání vašeho Deníku, neboť se mi moc líbí rubrika Řádky důvěry. A tak bych i já ráda zkusila své štěstí.

Jsem vdova ve věku 55 let, bydlím v malé vesničce a mezi mé největší záliby patří má zahrádka a můj vnuk.

Alkohol nepiji, ale jsem kuřačka. Ráda bych touto cestou poznala muže ve věku kolem toho mého a podobných zájmů.

Těším se na vaše odpovědi.

Čtenářka z Nymburska

(Pokud chcete reagovat na tento příspěvek, pište na adresu redakce uvedenou vpravo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Pomůže dopis 
do Řádků důvěry 
i podruhé?

Vážená a milá redakce, srdečně vás zdravím.

Již jednou jste mi velmi pomohli, protože jsem vaším prostřednictvím nalezl svou novou manželku, za což vám patří mé velké poděkování. Obracím se na vás tedy s důvěrou podruhé, a to s dosti naléhavou vážnou prosbou.

Něco málo k mé minulosti: bývalé ženě nejspíše vadila skutečnost, že jsem přestal domů nosit peníze, protože jsem se zařadil mezi invalidní důchodce, a to kvůli pozdě zjištěné borelióze.

Zanedlouho poté žena požádala o rozvod. Nebránil jsem jí, odstěhoval jsem se tedy k tátovi, do malé vsi na Svitavsku. Zde jsem neměl ani trvalý pobyt, protože majitelem domku byl můj nejstarší bratr, táta ho měl na dožití. Tento bratr dosud bydlí až v Brně. Dokáže si vůbec někdo představit, co to je bydlet u táty a nemít tam ani trvalý pobyt?

Asi těžko, své věci včetně nábytku jsem měl na zdejším obecním úřadě.

Nakonec se mi přeci jen podařilo „sehnat" trvalý pobyt, i když jen na rok. Po uplynutí roku a tří měsíců mi táta zemřel v náručí, umyl jsem jej, oholil, převlékl a poté zavolal lékaře.

Nato se dostavil šok, druhý bratr mě označil za vraha, a to z důvodu, že by táta žil déle, kdybych se k němu nenastěhoval. Tři měsíce poté jsem se stále zdržoval v tomto domku, kdy mi bylo bratrem sděleno, že požadují nájemné včetně odstupného v hodnotě pěti tisíc, které jsem jim zaplatil poměrnou částí v hotovosti a zbytek novým CD přehrávačem.

Nakonec se mi podařilo koupit současný třípokojový byt na hypotéku, kterou jsem již dávno splatil.

Nechtěl jsem být sám, tak jsem si díky vám našel svou současnou ženu. Mohlo by se na první pohled zdát, že je to šťastný konec, ale právě naopak! Protože zůstávám v této obci, která má něco málo přes 300 obyvatel, kde se vše o všem a o všech ví, mě nejednou napadlo, abych s tím konečně něco udělal.

Takže o co mi vlastně jde? Chtěl bych tímto oslovit nějaké hodné lidi (nemyslím tím realitní makléře), kteří by mi tento byt buď odkoupili za přiměřenou částku, odpovídající této lokalitě, či bychom mohli učinit výměnu za nějaký slušný domeček v blízkosti města, výlučně jen a pouze v okrese Svitavy.
V této lokalitě se nachází občanská vybavenost jako je mateřská školka, pošta, zdravotní středisko se zastoupením obvodní lékařky, dětské lékařky i stomatologa, je zde obchod, dvě koupaliště, krásné lesy i slušné autobusové spojení.

Daný byt se nachází ve 2. patře, má mnoho nových doplňků, včetně nové střechy, vytápění je ve vlastní společné kotelně.

Nejen mě, ale i mou současnou ženu toto velmi trápí, a tak doufáme, že se zde třeba najde někdo, kdo by nám mohl pomoci.

Děkuji všem a budu se těšit na případné odpovědi.

Toník od Moravské Třebové

(Pokud chcete reagovat na tento příspěvek, pište na adresu redakce uvedenou vpravo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Chcete napsat do Řádků důvěry?

Do Řádků důvěry napište vlastní příběh, v němž se podělíte o své starosti, samotu, ale i radosti a úspěchy. Možná právě tak získáte nová přátelství. Své příspěvky s kontakty na vás (adresou a telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na: Hradecký deník, Řádky důvěry, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové, nebo na e-mailovou adresu G.Capouskova@vlp.cz. Neuveřejňujeme anonymní příspěvky. V případě odpovědi uveďte vzadu na obálce, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy doručíme.