„Do opravy se pustíme o víkendu 22 a 23 srpna, kdy na stávajícím nadjezdu instalujeme zhruba šestimetrový díl nového zábradlí,“ informoval Deník obchodní náměstek firmy Chládek a Tintěra Jaroslav Walter a dodal, že obnova proraženého pažení budou dělníci provádět ze silnice pod nadjezdem.

„Souvisí to se záborem, který tu má udělat i ŘSD. Pokud bychom chtěli zábradli se zábradlím, které přivaříme ke stávající konstrukci, manipulovat na mostě, tak bychom museli požádat o vypnutí trolejového vedení, které tu vede. Proto jsme se raději rozhodli tuto operaci provést zpod nadjezdu,“ řekl Jaroslav Walter a dodal, že suma, kterou za opravu město zaplatí, se bude pohybovat kolem 170 tisíc bez DPH. Tyto vynaložené prostředky poté bude město vymáhat po samotném původci, jemuž krátce po nehodě policisté naměřili 2,44 promile alkoholu v dechu.

Záchranáři - Ilustrační foto
Cyklistka ve Smiřicích havarovala. V krvi měla více než dvě promile

Opravu město zajistí i přesto, že v současné době nadjezd nikomu nepatří. „Řidič se již probral z kocoviny a ke svému činu se hlásí. Pokud nebyl pojištěn, tak budeme čásku poptávat po České kanceláři pojistitelů. A ta jej poté bude vyžadovat od řidiče,“uvedla náměstkyně hradeckého primátora Věra Pourová.