Šéf strany Jiří Paroubek z dovolené vzkázal královéhradeckému vicehejtmanovi Vladimíru Drymlovi, který zadělal na největší skandál v ČSSD za poslední rok, aby se ještě na Silvestra omluvil stranické kolegyni a poslankyni Haně Orgoníkové.

Dryml tak ale nejspíš neučinil a na Nový rok si vypnul telefon.

Aféru odstartoval Dryml den před Silvestrem tiskovým prohlášením, podle kterého si Orgoníková, s níž už od voleb vede tvrdé osobní spory, objednala kompromitující reportáž proti jeho osobě. Po pár hodinách se ale ukázalo, že všechno bude nejspíš zcela opačně. Mladá fronta Dnes zveřejnila informaci, že zničit chtěl naopak on ji a přes volavku nastrčenou MF Dnes kul pikle Dryml nejen proti Orgoníkové, ale i dalším kolegům z vedení Královéhradeckého kraje.

Ten to označil za lež a chce noviny žalovat. V tom, že šlo o mediální provokaci, se jako v jediném shoduje s Paroubkem.

Orgoníková včera také nezvedala telefon. Vydala pouze prohlášení, ve kterém píše , že ji „jednání pana senátora Drymla přinejmenším velmi překvapilo“. Víc to nechce komentovat a čeká, jak se k tomu postaví vedení ČSSD.

Kauza je nepřehledná a objevily se dokonce ohlasy, že její srovnávání s nedávnou aférou Morava v ODS je zcela scestné. Dryml totiž naopak mohl chtít jen sehnat důkazy nečistých praktik Orgoníkové.

Jejich největší spor se týká prodeje soukromé nemocnice ve Vrchlabí; Dryml právě odchází z postu jejího ředitele. Orgoníková je proti převodu špitálu pod kraj, požadovaných 150 milionů je prý příliš.