„Jsem nešťastná a je mi to hrozně líto. Vůbec nevíme, jak se to mohlo stát. Co pamatuju, tak se tady nic podobného nestalo,“ řekla nám zdrceným hlasem ředitelka Divadla Drak Jana Dražďáková. Kudálosti došlo těsně před začátkem sobotního představení Přijel bílý medvídek vpodání Naivního divadla zLiberce. Sálem plným natěšených dětí se rozezněl křik dvouletého chlapce, který si osedačku ošklivě poranilprst.

„Došlo kamputaci části ukazováčku. Dítě bylo ošetřeno na hradecké dětské chirurgii a následně bylo vrtulníkem transportováno na kliniku plastické chirurgie na Vinohradech,“ uvedl doktor Jiří Mašek zhradecké záchranné služby.

„Ráno jsem hovořila smatkou chlapce. Hoch je po operaci a vtuto chvíli vypadá prognóza příznivě,“ informovala nás vneděli ředitelka divadla. Uvedla, že sedačky jsou staré asi pět let a nebyl snimi problém. Hned po sobotní události kontaktovali elektronickou poštou firmu, která sedačky dodala. „Vpondělí jim ještě zavoláme, ať se na sedačky přijedou podívat, aby se něco takového už nestalo,“ doplnila Jana Dražďáková.

Divadlo Drak dále funguje normálně a bez omezení.