Téměř hodinu a půl odpovídal primátor města Otakar Divíšek na několik desítek otázek čtenářů Hradeckého deníku.

 


Na dotaz ohledně výstavby autobusového terminálu řekl primátor Divíšek jasně: „Dokončení je smluvně zabezpečeno do 30. 11. 2007. Dennodenně jezdím okolo a skutečně již nevěřím, že v tomto termínu tam autobusy pojedou.“
Jak chce město financovat přestavbu fotbalového stadionu v Malšovicích? (Karel Fořt)
Ve výběrovém řízení, které bude zadáno, jednoduše řečeno, nabídneme investorovi pozemky i v okolí fotbalového stadionu. Na nich musí postavit fotbalový stadion a z výnosů komerční činnosti, která vznikne na okolních pozemcích, spolufinancovat klub, provoz a možná i výstavbu stadionu. Samozřejmě město bude klubu poskytovat ty samé služby a finance jako v současné době. Možná je to utopie a v případě, že se takový investor nenajde, půjde financování z rozpočtu města.

 


Jak jste mohli dopustit krádež šesti milionů na varhany? To má město tolik peněz, abyste mohli rozhazovat? Sám dobře víte, že to není první případ, kdy město vyhazuje peníze z okna… (Fantomas)

Já jsem pro toto nehlasoval.


Kdy bude opravdu hotové autobusové nádraží? Věříte tomu, že tam autobusy budou jezdit už začátkem prosince? (XXX)
Dokončení je smluvně zabezpečeno do 30. 11. 2007. Dennodenně jezdím okolo a skutečně již nevěřím, že v tomto termínu tam autobusy pojedou… Investor, což je Dopravní podnik města Hradce Králové, ve smlouvě s touto eventualitou počítal a určitě využije tvrdé sankční možnosti.


Kterou z českých hereček byste rád pozval na večeři? Samozřejmě ve vší počestnosti… (Karel, Stěžery)
Nesmírně si vážím paní Jiřiny Jiráskové. Ta by byla jistě jedna z prvních, kterou bych na večeři pozval.


Co říkáte stavbě honosného krajského sídla? Kde berou ty peníze? (Božena)

Na financování se zeptejte na krajském úřadě, dle mých informací se jedná o leasing. Mohu vám sdělit, že pokud by se rekonstrukce pivovaru neujal krajský úřad, byl by to obrovský problém pro město. Hradečáci by měli být vděčni za to, že se jedna z dominant města zachránila.


Dobrý den, pane primátore, zajímá mne, proč Hradec Králové má po Praze nejdražší byty a nájmy v celé republice? Děkuji. (Karel Ptáček)

Nájmy určitě nejsou nejvyšší a tržní cena bytu je vždy dána tím, zda jsou zájemci ochotni platit. A pokud lidé jsou ochotni platit takto vysokou cenu za nové i staré byty, je to pouze jejich záležitost. Město se snaží podporovat bytovou výstavbu, a domnívám se, že pokud bude zvýšená nabídka bytů v Hradci Králové, měla by se cena snížit. Ale bohužel, opak je pravdou. Pokud mám informace za poslední rok, cena starších bytů v Hradci se zvýšila o 30 procent. Firmy, která v současné době staví byty, je mají prodány, aniž by ještě začaly s výstavbou.


Dobrý den, pane primátore, chtěl bych se vás zeptat, zda souhlasíte s tím, že si premiér Topolánek pořídil dítě se svou milenkou, přičemž není rozveden. Neplánujete si ještě také pořídit po vzoru pana Topolánka novou rodinu? (Karel Novák, Kukleny)

Já jsem u toho nebyl. Je to soukromý problém člověka, byť je premiérem tohoto státu. Novou rodinu v žádném případě neplánuji. Já žiju ve spokojeném manželství 26 let a mám ženu hodnou, tolerantní a nehodlám ji měnit.


Co říkáte na rivalství se sousedním „Perníkovem“? (Robert Pavelko, Pardubice)

Pardubice a Hradec Králové jsou města stejného významu a rivalství já osobně považuji za dobré. Je to i motor pro spolupráci, protože vzájemně se doplňujeme. Pardubice jsou mladší, možná podnikavější. Hradec Králové je možná konzervativnější. Lidé dojíždí denně za prací z Pardubic do Hradce Králové a obráceně. S obdobnými problémy, které má Hradec, se potýkají obě města, viz silnice R35, investoři a podobně. Zdravé soupeření obohacuje obě města.


Nešlo by protáhnout některou z autobusových linek, které končí na Slezském Předměstí, až do Slatiny? Jezdit pětkou každý den a přestupovat u Grandu není žádný med. (Ilona Suchánková)

Dopravní obslužnost prostřednictvím MHD je velmi složitý mechanismus, kde jedno navazuje na druhé. Se svou žádostí se obraťte prostřednictvím komise místní samosprávy na vedení dopravního podniku.

 

Na stránku otázek a odpovědí se dostanete, když kliknete zde.