Policisté v těchto dnech vyjížděli k vlakové trati v Královéhradeckém kraji, kde se podle tísňového volání měla nacházet dívka, která křičí a chce skočit pod vlak. „Policisté okamžitě vyrazili na místo nahlášené události a po příjezdu uviděli dívku, která před nimi začala utíkat dál ke kolejišti. Po několika metrech na výzvu policistů zastavila. Policisté mladistvou dívku dostihli a začali s ní komunikovat,“ popisuje dramatický zásah policejní mluvčí Lucie Konečná.

Policistům se podařilo dívku přesvědčit, aby s nimi odjela na policejní služebnu. Poté ji předali do péče lékařů. „Policisté tím bezprostředně zachránili dívce život, neboť strojvůdce by s největší pravděpodobností neměl příliš mnoho šancí dívku ve tmě včas spatřit a zareagovat,“ podotkla mluvčí. Policisté děkují přítomným za včasné oznámení, díky čemuž byli muži zákona na místě včas, a pomohli tak dívku zachránit.

Vyhláška rozšiřuje místa, kde je v Novém Bydžově zakázáno alkohol pít. Ilustrační foto.
Zákaz popíjení a pokuty. Vymýtit alkohol z ulic města se snaží Nový Bydžov

„Každý se ve svém životě může ocitnout v tíživé životní situaci. Nebojte se o svých problémech a pocitech hovořit s ostatními. Ti co vás nejlépe znají - rodiče, sourozenci, kamarádi či spolužáci, budou vždy na vaší straně, podají ruku, vyslechnou a nabídnou pomoc. A v případě, že jste obětí nebo znáte někoho, kdo se nachází v těžké životní situaci a pozorujete na něm změny v chování, nenechávejte si to pro sebe. V ideálním případě zkontaktujte odborníky,“ radí Lucie Konečná.

Kdykoli můžete zdarma zavolat na linky s celorepublikovou působností:
Linka bezpečí 116111
Tísňová linka 112
Tísňová linka policie 158

Vyhledat pomoc na internetu:
www.ditekrize.cz – Dětské krizové centrum
www.krizovecentrum.cz – Krizové centrum pro děti na dospívající

Stáhnout si do mobilu zdarma např. jednu z těchto aplikací:
Nepanikař – aplikace pro pomoc s úzkostí aj.
První Psychická pomoc – aplikace, návody, pomáhající postupy, kontakty

S využitím tiskové zprávy

Zdroj: PČR