Na procházku po stopách architektů - bratrů Rejchlových se můžete vydat v neděli 17. září v rámci Dnů evropského dědictví v Hradci Králové. Národním tématem pro rok 2023 je Život v památkách.

V krajské metropoli mají zájemci příležitost seznámit se s tvorbou bratrů Rejchlových, autorů návrhů mnoha staveb moderního Hradce Králové. První zastávkou je Restaurační pavilon v Jiráskových sadech, kde jsou od 9 do 16 hodin připraveny komentované prohlídky interiéru s výstavou historických materiálů, dekorací a ukázkami prací studentů školy, která tu dnes sídlí.

Budova Střední průmyslové školy stavební v Hradci Králové.
Jan Rejchl? Gočárův žák, který dokázal porazit i mistra

Na další komentovanou prohlídku láká v 11 a ve 14 hodin Střední průmyslová škola stavební. Od 10 a 11 hodin jsou přichystány komentované prohlídky budovy na Gočárově třídě 666 YMKA, v 11.30, ve 12.00, 12.30 a ve 13.00 lze navštívit Husův dům na Kavčím plácku.

Další zastávkou může být dříve Studentský domov na adrese Hradební 632, kde je dnes Divadlo Drak. Ve 13.30 a ve 14.30 si prohlédnete interiér, jeviště i zákulisí.

Klášterní kostel v Opočně.
Nejen kaple či rajská zahrada. Dny evropského dědictví otevřou nepoznané

Na komentovanou procházku po stopách architektů Rejchlových pak můžete vyrazit s Martinou Salákovou Šafkovou, sraz účastníků je v 15 hodin před Divadlem Drak v Hradební ulici. Potrvá asi hodinu a půl a zakončena bude u muzea.