V Hradci mohli lidé zavítat do Muzea východních Čech, Galerie moderního umění, Galerie Vladimíra Preclíka v krajském paláci, na Bílou věž, nebo do kostela svatého Mikuláše v Jiráskových sadech.

„Vloni tady bylo asi 400 lidí, letos už 650. Bylo mezi nimi i pár cizinců. Je to dané krásným počasím, ale také našimi výstavami. Máme co nabídnout,“ pochlubila se recepční Muzea východních Čech, která si nepřála zveřejnit jméno.

Návštěvníky nejvíc zajímala historie Hradce, kterou mohli studovat ve dvou expozicích, kterým dominují modely přibližující vzhled města v letech 1865 a 2000. „V jedné jsou nejstarší dějiny od pravěku do poloviny 18. století. Další expozice nahlíží do výstavby pevnosti a pozdějšího rozvoje Hradce.“

Dveře se netrhly také na Bílé věži. „To, co tady bylo v sobotu za celý den, tak dnes přišlo za hodinu. Musím na to dohlédnout, na shledanou,“ ukončila rychle rozhovor obsluha Bílé věže. „Celoroční návštěvnost odhadujeme na dvacet tisíc lidí, podobně jako v předchozích letech,“ dodal Miroslav Franc, ředitel Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti, která věž provozuje.

Soubor maleb s názvem Hráči nebo grafiku 60. let minulého století nabídla zájemcům kromě stálé expozice Galerie moderního umění. „Bylo tady 140 lidí, což je mnohem víc, než je průměrná návštěvnost. Většina si s velkým zájmem prošla celou galerii,“ dodala Eva Morávková, jež sleduje budovu kamerovým systémem.