Odlehčovací služba v Honkově ulici v Hradci Králové má v příštím roce zahájit provoz, do té doby musí město zajistit plné vybavení budovy. Budova už má zajištěný například zvedací systém pro ležící klienty, elektrická pečovatelská lůžka, matrace i kancelářský nábytek. Během následujících týdnů se město chystá vypsat výběrová řízení také na dodávku zahradního nábytku, IT technologie a speciální vanu. Na veškeré vybavení radnice vyhradila 13 milionů korun.

„Se zahájením provozu odlehčovací služby v nové budově v Honkově ulici počítáme na jaře příštího roku, do té doby potřebujeme mít zajištěné její kompletní vybavení. Všechna zařízení je třeba vhodně umístit, a některá také odborně instalovat, což bude možné až po kolaudaci nové budovy,“ říká primátor Alexandr Hrabálek (ODS).

Stavební práce na budově odlehčovací služby pokračují podle stanoveného harmonogramu. „V nadcházejících dnech budou stěžejní dokončovací práce v suterénu budovy a montáž sádrokartonů. Průběžně také pokračuje výmalba objektu,“ informuje náměstek pro městské investice Jiří Bláha (ODS) s tím, že na stavbu budovy město od května 2020 vynaložilo už více než 57,6 milionu korun.