Šoféři chtěli protestem poukázat na nízké platy v oboru. Ve většině krajů, včetně hradeckého, se ale hejtmani s regionálními dopravci včas dohodli na zlepšení. "Zatím nemáme poznatky o tom, že by někde autobusy nevyjely," potvrdila Deníku mluvčí Královéhradeckého kraje Martina Götzová.

Jediným chybějícím spojem byl ranní autobus na trase Jeseník - Praha. V Hradci Králové měl být v 8.30 hodin, kvůli stávce v Moravskoslezském kraji nedorazil. "Jedna cestující na něj čekala, ale marně," hlásil z autobusového nádraží redaktor Deníku.

Královéhradečtí řidiči se ke stávce kolegů z dalších krajů nepřipojili ani symbolicky. K vidění tak nebyly ani reflexní vesty nebo letáky. 

Několik spojů nevyjelo kvůli protestům v sousedním Pardubickém kraji. Nejezdí pět autobusových linek na Svitavsku a Orlickoústecku.

Řidiči autobusů měli podle Asociace krajů stávkovat v pěti krajích. Potíže se ale očekávají jen v Jihomoravském kraji, kde nevyjela asi třetina linek. V dalších čtyřech krajích jde podle mluvčí asociace Štěpánky Filipové o lokální protesty. Ještě v pondělí kraje počítaly s plošnými stávkami v Ústeckém, Jihočeském, Jihomoravském a Zlínském kraji.