Do Hradce Králové dorazila putovní výstava Doba genová. U Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové je výstava k vidění až do konce března, poté se přesune do Liberce.

Panely v designu šroubovice lidské DNA vás seznámí s pojmy z oblasti genetiky a přiblíží příběhy pacientů se vzácnými genetickými onemocněními. Záštitu nad výstavou převzala první dáma České republiky Eva Pavlová. Hlavním pořadatelem výstavy je Asociace genové terapie.

Noční Hradec Králové jako na dlani.
OBRAZEM: Ulice jako zářící tepny. Podívejte se na noční Hradec Králové z výšky

„Účelem našeho projektu je zvýšit povědomí a osvětu o problematice podílu/vlivu genů a jejich mutací na vzniku lidských onemocnění, zejména vzácných, popularizovat tuto problematiku, a poukázat i na inkluzi a integraci lidí se vzácným onemocněním do společnosti,“ uvádí organizátoři na webu k výstavě.

V pondělí 26. února od 17 hodin se v knihovně koná debata na téma „Může se vzácné onemocnění týkat mě nebo mých blízkých? A proč je tak málo vzácných onemocnění léčitelných?“ Přední čeští vědci a lékaři budou diskutovat o současných a budoucích možnostech léčby a prevence. Debata je určená pro širokou veřejnost a vstup je zdarma, stačí se předem registrovat.

Nepřehlédněte: V ulici Milady Horákové v Hradci vypukl požár, hasiči evakuovali 10 lidí

Zdroj: Barbora Urbanová