Obyvatelé obce už mají dost slibů. Požadují urychlenou opravu průtahu vsí, což je jednoznačně nejrozbitější cesta v okrese. Ve čtvrtek sice dostali od silničářů slib, ale dokud nebude hotovo, neuvěří. Někteří lidé jsou dokonce odhodláni přistoupit v případě dalších průtahů k razantnějším krokům.

„Pokud by se to nepohnulo, jsme připraveni reagovat jinak. Blokáda není možná, ale zvolili bychom jinou formu občanské neposlušnosti. Situace je neúnosná. Když kráčíte po cestě, nevíte, zda dojdete domů nebo na hřbitov,“ prohlásil místní obyvatel, který si nepřál uveřejnit jméno. Petici za urychlenou rekonstrukci silnice podepsalo 360 lidí, tedy drtivá většina plnoletých obyvatel obce.

Ve čtvrtek přijeli na místní obecní úřad situaci řešit zástupci kraje i Ředitelství silnic a dálnic. Ti podle starostky Otilie Chlapkové slíbili, že cestu opraví hned, jakmile obdrží stavební povolení. To potvrdil i Roman Kluzák z Ředitelství silnic a dálnic. Práce budou podle něho zahájeny neprodleně po nabytí právní moci stavebního povolení. „Ředitelství silnic a dálnic podalo žádost 19. května,“ řekl Roman Kluzák.

„To, že silnici konečně opraví, je dobrá zpráva. Zajímalo by mě ale, zda nezapomenou také na opravu poškozených domů,“ doplnil signatář petice. Situace, která trvá už několik let, je dále neudržitelná. Úzkou cestu rozbitou při stavbě dálnice i zemními pracemi tvoří neuvěřitelně hrbolatá směsice žulových kostek, kamení a písku. Je využívána také jako sjezd z dálnice D11. „Ředitelství silnic a dálnic tvrdilo, že nejdřív musíme udělat pod zemí veškeré sítě a poté silnici opraví. Všechno jsme stihli. Práce měli zahájit už vloni na podzim, ale nic,“ řekla Otilie Chlapková. Dodala, že chůze po vsi, kde chodníky většinou chybí, je o život. „Rychlost jízdy je omezena na 30 kilometrů, ale řidiči jezdí i devadesátkou. Už jsme měli případ, kdy kámen od projíždějícího auta vlétl do kočárku. Naštěstí dopadl na peřinku,“ oddechla si představitelka obce.
. . .