Nové přístroje nahradí staré již nefunkční kusy z roku 1990. Budou navíc kompatibilní s přístroji profesionálních kolegů, což je při mimořádných událostech většího rozsahu, jako byl například požár lakovny na konci předminulého roku, nezbytné. „Naše jednotka do současné doby používala repasované dýchací přístroje MSA. Byla to již druhá generace dýchací techniky u naší jednotky po rovnotlakých přístrojích Meva Saturn, které jsme získali od Hasičského záchranného sboru (HZS) Královéhradeckého kraje v 90. letech. Vzhledem k ukončení servisu a životnosti přístrojů MSA bylo nutné zakoupit přístroje nové. Volba padla na Pluto Fireman od výrobce Meva, které jsou využívány jak profesionálními, tak dobrovolnými jednotkami v Královéhradeckém kraji. Pořízení nových přístrojů by bylo pro naši obec nemalou finanční zátěží, a tak nám s nákupem tří dýchacích přístrojů pomohla Nadace ČEZ,“ říká Josef Vaňouček, velitel SDH Lochenice.

U šesti nových přístrojů předpokládá velitel SDH mnohaletou životnost. „Nová Pluta jsme umístili do zásahových automobilů a členové jednotky se s nimi prakticky seznámili tak, aby je mohli kdykoliv použít, bude-li to potřeba. Chtěli bychom poděkovat Nadaci ČEZ a obci Lochenice za pořízení vybavení, na němž mnohdy závisí životy a zdraví nejen zasahujících hasičů,“ upřesňuje Josef Vaňouček.

Sbor dobrovolných hasičů v Lochenicích funguje již skoro 150 let a za celou dobu své existence se aktivně podílí na likvidaci následků mimořádných událostech ve svém okolí, funguje i na úseku prevence a aktivně vychovává hasičskou mládež.

Foto: SDH LocheniceFoto: SDH LocheniceZdroj: SDH Lochenice