Holky, které na sobě mají vrsty make-upu tlustší, než je fasáda od domu.

Hlavu obarvenou zpravidla na blond, většinou s odrůsty, které u kořínků ukazují skutečnou barvu jejich pravých vlasů. Na sobě mívají legínky, k tomu nějaké delší volné triko, na to koženou bundičku a kolem krku šátek, který nosí půlka města (protože v New Yorkru už asi jiný nemají). No a samozřejmě pořádně vysoké podpatky, kdo by neklapal, jako by nežil. Většinou je najdete v houfu podobně vypadajících kamarádek nebo vedle stejně ‘‘vystajlovaných‘‘ šamponů, kterým z hlavy kape gel a jejich chůze vypadá, jako by mezi půlkami drželi pětikorunu.

Takovéhle slečny se tě neptají, proč jsi smutná, ale kolik stálo tričko, které máš na sobě. Neptají se, jak ti to klape s tvým klukem, ale jestli jsi už s ním spala.

A co na facebooku? Tam je spolehlivě poznáte podle fotek stylu ‘‘dobrý den, kozy ven‘‘ s krásně našpulenou pusinkou. Podle fotky vypadají hodně světácky, ale když se pak s takovýma holkama bavíte… Jednou jsem se zeptala takovéhle holčiny, jestli jí to její triko není velký, odpověděla mi: „Ne, mně je akorát volný.‘‘Podobně mě rozesmálo, když jsem nedávno šla obchoďákem, a tam na chodbě, kde normálně procházejí lidé, stála holka u zásuvky a žehlila si vlasy.

Vážně nevím, jestli opravdu ztratily chuť být originální a něčím zajímavé, anebo jim ten jejich ‘‘copyright‘‘ vyhovuje. Je sice pravda, že většina z nás chce zapadnout do kolektivu, ale musíme pro to udělat opravdu všechno? V dnešní době je čím dál víc lidí zaujato samo sebou. Svým vzhledem.

A pak už je vůbec nezajímá, jak se chovají. Je mi to líto a nejvíc to vidím v lidech, co je znám odmala. Pak si musím říct: ‘‘Taková fajn holka to byla a dneska už ani nepozdraví.“ Hlavně že má v ruce cigárko.

Ne, nejsem jiná. Také chci zapadnout. Ale být za každou cenu kopií ‘‘něčího ideálu?‘‘ Ani náhodou! V dnešní době je asi vážně těžké se vyčlenit z toho davu a (jak všechny ty holky na facebooku pod své fotky píšou) ‘‘jet si to svoje‘‘. Jeden chytrý pán totiž napsal, že originál není ten, kdo nikoho nenapodobuje, ale ten, jehož napodobit nelze.

Lucka Vojtechova -redaktorka meziškolního časopisu Break Times