Ukáply i slzy dojetí

Děvčata z domova mládeže zdravotnické školy v Hradci Králové potěšila v adventním čase seniory nejen zpěvem koled, ale i drobnými dárečky, které vznikly za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Jednalo se o keramické andělíčky a sáčky s levandulí, které krásně provoní cely pokoj.

Dívky navštívily i seniory na pokojích, kteří mají problémy s hybností. Atmosféra byla velmi příjemná a dojemná, ukáplo i několik slz. Všichni se těší na další setkání na jaře.

Hana Kujalová

Velký dechový orchestr Harmonie 1872 Kolín zahrál v Chlumci

Chlumec nad Cidlinou - Chlumecký chrám sv. Voršily se v sobotu 6. prosince stal svědkem krásného adventního koncertu, který uspořádala místní Římskokatolická farnost ve spolupráci s Chrámovým pěveckým sborem a orchestrem Harmonie 1872 Kolín.

V programu vystoupily sólistky Petra Perná, Michaela Suchánková, Helena Hálová a Petra Koliášová. Zpěvem obohatil hudební program dětský pěvecký sbor ZUŠ Chlumec nad Cidlinou a Chrámový sbor sv. Voršily.

Koncert orchestru Harmonie 1872 Kolín v chrámu sv. Voršily v Chlumci nad Cidlinou.Petra Perná zazpívala skladbu Air ze 3. suity D dur J. S. Bacha a píseň Broken Vow Lary Fabian.  Tradicionál Už z hor zní zvon  doprovodil svým zpěvem dětský pěvecký sbor ZUŠ Chlumec nad Cidlinou pod vedením Petry Koliášové a Chrámový sbor sv. Voršily, řízený sbormistrem Dobroslavem Netíkem.

Ve skladbě Ave verum corpus W. A. Mozarta se představila sólová zpěvačka Michaela Suchánková. V podání Heleny Hálové přítomní vyslechli skladby Adagio in G Minor Tomase Albioni, Pie Jesu z Requiem A. L. Webbera a filmovou píseň E. Morricone Nella Fantasia.

Petra Koliášová přednesla intermezzo symfonico Ave Maria Pietra Mascagni a tradiční swingovou skladbu Irvinga Berlina Bílé Vánoce.

U dirigentského pultu orchestru Harmonie 1872 Kolín se střídala mladá dirigentka, studentka konzervatoře, Irena Pithartová a hlavní dirigent orchestru, hudební skladatel a umělecký vedoucí Petr Stříška.

Závěrečná část slavnostního koncertu patřila dětskému a chrámovému sboru. Ovace nebraly konce.

Velké poděkování patří organizátorům koncertu – děkanovi Pavlu Saidlovi a sbormistrovi chrámového sboru Dobroslavu Netíkovi.

Milým posluchačům děkujeme za vytvoření srdečné atmosféry a také za štědré přispění částkou ve výši deseti tisíc korun, která byla věnována Zdravotnímu fondu města pro děti a mladistvé.

manželé Kloučkovi

Mrazík si to namířil do Lukové

Pohádka O Mrazíkovi v provedení žen z obce Luková.Luková - Do Lukové zavítal mrazík. To by v tomto období nebylo nic až tak neobvyklého, ale toto byl mrazík s velkým M. A protože tu byl i loni a moc se líbil, musel letos zavítat znovu.

Ano, uhodli jste, jedná se o pohádku O Mrazíkovi, kterou i letos připravily a zdokonalily lukovské ženy. Jejich výkonu přihlíželo mnoho diváků, kterým vůbec nevadilo chladné počasí, neboť se mohli zahřát čajem s citronem či s něčím ostřejším. A na posilněnou tady byly připraveny různé sladkosti, jitrničky a čerstvý chléb. To byla vůně!

Pohádka O Mrazíkovi v provedení žen z obce Luková.Touto známou pohádkou navodily místní ženy krásnou předvánoční atmosféru a vůbec nevadilo, že místy působila trošku jako parodie. Pobavili se jak diváci, tak herci – a o to přece šlo. Také si zkrátili čekání na chvíli, kdy byl slavnostně rozsvícen vánoční strom. Mimochodem – jednalo se již o pátý ročník rozsvěcení stromu v této malé vísce.

K pohodě přispělo také vystoupení malých Mikulášků, kteří nacvičili taneček, a nechyběly ani ruské baryšně, které přivezl kočár s koňmi, a  které předvedly typicky ruský tanec.

Tak pěkné svátky bez shonu a stresu, a pokud jste pohádku v tomto originálním nastudování a s kulisami na návsi nestihli, zkuste to příští rok.

Pohádka O Mrazíkovi v provedení žen z obce Luková.

Eva Haltufová