Pestrý program zaručující spoustu zábavy si pro ně totiž připravily i domy dětí a mládeže v hradeckém okrese. Pojede se za Spejblem a Hurvínkem, na lyže a nudit se nebudou ani malí kutilové.

Zaměstnaní rodiče jistě uvítají, že v Hradci Králové ani v Novém Bydžově nemusejí své ratolesti přihlašovat předem. „Kdo k nám ráno přijde, o toho se rádi postaráme,“ shodují se vedoucí. To děti z Chlumce už musejí mít o svých plánech na jarní prázdniny jasno. Tamní dům dětí a mládeže pořádá Zimní lyžařský tábor v Orlickém Záhoří, na který už ale musely být přihlášky odevzdány. Lyžovat pojede přes třicet chlumeckých dětí.

V hradeckém „baráku“ si přijde na své každý. „V pondělí je na programu výtvarná tvorba, v úterý přírodovědný kroužek, ve středu dílny, ve čtvrtek bude keramika a v pátek budou moct děti cvičit,“ vyjmenoval připravované aktivity ředitel Vojtěch Horák.

Zábava v domě dětí v Rautenkrancově ulici bude organizována vždy od 8 do 12 hodin a žádné vstupné se neplatí. „Kolik dětí dorazí, to bude záležet na počasí. Mezi patnácti a dvaceti jich přijde vždycky. Většinou jsou to ti, kteří k nám už chodí roky,“ dodal Horák.

Nudit se nebudou o prázdninách ani školáci z Nového Bydžova. Úterní výlet do pražského Divadla Spejbla a Hurvínka sice budou muset ti, kteří se dosud nepřihlásili, oželet, ale i přesto je program pestrý.

„Patnáctého máme navíc v domě připravené dopoledne plné zábavných her Hup z gauče. Ve středu budou děti soutěžit v surfování po internetu a na čtvrtek je připravený turistický výlet za pokladem do okolí Bydžova,“ prozradil Milan Pešta z Domu dětí a mládeže při ZŠ Karla IV. Program je také zdarma a děti se nemusejí hlásit předem.

LENKA KAŠPAROVÁ