Kolony aut se tvoří od křižovatky Tesla až ke kruhovém objezdu v Brněnské ulici. Frekventovaná dopravní tepna směrem na Jičín je především v ranních a odpoledních hodinách zcela ucpaná a řidiči zde musí počítat se zdržením.

Ačkoliv se v některých médiích objevily zprávy, že omezení pro řidiče potrvá i několik měsíců, zhotovitel počítá s koncem omezení už na začátku září.

„Podle smlouvy máme čas do konce září, ale rádi bychom vyšli řidičům vstříc a termín plného zprůjezdnění zkrátili, v harmonogramu máme termín 4. září. Ten platí za předpokladu bezproblémového průběhu výstavby,“ napsala Deníku mluvčí společnosti M-Silnice Irena Bubeníková. Celkem mají opravy stát 26,3 milionu korun bez DPH. Investorem je Ředitelství silnic a dálnic.

Za poněkud nešťastný označovali někteří řidiči souběh velké rekonstrukce městského okruhu s dalšími opravami v centru města. Od začátku týdne je už ale většina problémových míst znovu kompletně průjezdných. Bez omezení už projedete jak Nezvalovou ulicí u staré nemocnice, tak i Divišovou ulicí u muzea východních Čech.