Řidiče přijíždějící do krajského města od Třebechovic čeká od zítřejšího dne hororová situace. Do Hradce se dostanou pouze po absolvování dlouhé objížďky. Pokračující oprava povrchu výpadovky na Ostravu, ulice Bratří Štefanů, se od neděle až do 25. listopadu projeví rozsáhlými objížďkami.

Doprava ve směru z centra města na Třebechovice bude vedena po opravované komunikaci, kde však bude snížena rychlost jízdy a nebude možné předjíždění. Horší bude situace v opačném směru. Nákladní auta budou z cesty na Hradec odkloněna už v Třebechovicích, odkud je dopravní značení navede na objížďku přes Krňovice a Býšť, takže do Hradce přijedou po silnici od Brna.

Osobní auta nenajedou na objížďce tolik kilometrů navíc, ale zase je čeká jízda osídlenými lokalitami a po úzkých cestách, po nichž pojedou tisíce aut navíc. Z Třebechovic pod Orebem se do Hradce dostanou přes Krňovice, Běleč nad Orlicí, Svinary, Malšovu Lhotu a Malšovice.

Policisté proto vyzývají řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti. „Zejména v pracovních dnech se tady pohybuje hodně dětí,“ uvedl Lubomír Šitina z královéhradecké policie.

Uzavírka částečně rozbije MHD

Jednosměrné uzavření opravované ulice Bratří Štefanů na Slezském Předměstí způsobí značné komplikace i městské hromadné dopravě. Silnice bude uzavřena ve směru od Třebechovic do centra města od zítřka až do 25. listopadu. Dotkne se především linky číslo 17, která se při jízdě ze Svinar dostane jenom k Parlamentu. Tam se autobus s pasažéry otočí a vydá se stejnou trasou zpět.

Přibližně ve stejném čase ale pojede přes Parlament na Malšovu Lhotu a do centra linka 11. Dopravní podnik proto upravil jízdní řád těchto linek, aby odjezdy lépe rozvrhl. Speciální jízdní řád začne platit zítra.

V souvislosti s odkloněním linky číslo 17 dojde ke zhoršení dopravní obslužnosti území od Stoleté kolem Delvity a Aldisu, kde zůstane jenom linka 5. “Pokud budou spoje přeplněné, budeme se snažit linku 5 posílit,“ řekl Leo Sedláček z dopravního podniku.

Problémy vzniknou i lidem pracujícím v ulici Bratří Štefanů za Stoletou, kterým kvůli objížďce mohou ujet přípoje.

 

Martin Černý

Kruhový objezd v Plačicích je už v konečné podobě

Okružní křižovatka u plačického písníku, kde se kříží silnice od Bláhovky na Pardubice a na Libišany, případně dálnici D11, už je opět otevřená. Dostala svoji konečnou podobu.

Dosavadní okruh, který tady byl postaven vloni těsně před prosincovým otevřením dálnice, byl totiž provizorní. Jeho cílem bylo dočasně umožnit bezpečný provoz na křižovatce. Rondel byl malý a kamiony se na něm stěží vytáčely.

Až do 21. října potrvá jednosměrná uzavírka ulice Jana Černého v úseku od restaurace U Letců po křižovatku s Piletickou ulicí u letiště. Objížďka ve směru od Správčic do centra je vedena Piletickou ulicí a přes Pouchov.

Dopravní komplikace se promítají také do provozu dvou linek městské hromadné dopravy. Linka 15 jede od letiště k nádraží přes Pouchov a kolem Slavie ve Věkoších. „Nulka“, odjíždějící v neděli va tři hodiny ráno od restaurace U Letců, začíná svoji pouť hradeckými ulicemi až na zastávce Dům L.

Okružní křižovatka Nové Město - UZAVÍRKA

Od 07:00 hod. dne 22. září do cca 15:00 hod. dne 23. září bude úplně uzavřena pro veškerý provoz okružní křižovatka silnic č. I/11 a I/36 v Novém Městě. Objížďka ve směru od HK na Prahu bude vedena po silnici č. II/323 od obce Roudnice do Nechanic, zde vlevo na sil. II/324 do Nového Bydžova a po II/327 do Chlumce n. C. zpět na I/11. Objížďka na HK povede nadále po sil. I/36 přes Chýšť a po III/32728 přes Chudeřice a Káranice na I/11.


POZOR !!! Uzavírka ulic v centru města Hradce Králové

Z důvodu konání cyklistických závodů bude dne 20. září ´07 v době od cca 16:45 hod. do cca 20:30 hod. úplně uzavřena pro veškerý provoz ul. Karla IV. v úseku od Tyršova mostu po křižovatku s ul. Střeleckou. Dále budou uzavřeny ulice Havlíčkova, Smetanovo nábřeží, Škroupova, Průmyslová a Masarykovo náměstí po kterých je vedena trasa závodu.

Dopravní aktualita z Královéhradecka


Stavební úpravy na silnici č. I/31 Od 19. září do 31. října 2007 proběhnou stavební úpravy na středním dělícím pásu silnice č. I/31 (Gočárův okruh) v blízkosti Malšovického nadjezdu. Z tohoto důvodu bude vždy po dobu prací uzavřen levý jízdní pruh ve směru od okružní křižovatky "Brněnská" ke křiž. "Tesla". Zároveň zde bude zakázáno předjíždění a bude snížena rychlost jízdy.

Částečná uzavírka sil. č. III/29912 (ul. J. Černého)
V termínu od 17. září do 21. října 2007 bude částečně (v jednom směru) omezen provoz na ul. J. Černého v úseku mezi restaurací "U letců" a křižovatkou s ul. Piletickou (u letiště). Výjezd z HK je ve směru na Správčice zachován (jednosměrný provoz), v opačném směru je objížďka vedena kolem letiště, ul. Piletickou přes Pouchov.