„Otevřeno bude od dubna do června a v září a v říjnu v pracovních dnech od 15 do 19 hodin a o víkendech od 14 do 19 hodin. V průběhu letních prázdnin každý den od 14 do 20 hodin," potvrdila mluvčí hradeckých městských strážníků Eva Kněžourová.

Nechybí ani železniční přejezd

Na hřišti plném značek a křižovatek si mohou děti na vlastní kůži vyzkoušet všechny možné dopravní situace. Nechybí stezky pro chodce a cyklisty, železniční přejezd nebo kruhová křižovatka. „Jsou tam také nainstalovány lavičky a herní prvky pro nejmenší, které nabízejí odpočinkovou a herní zónu pro nejmenší děti," doplňuje Eva Kněžourová.

Kolo nebo kolobežku si ale musíte přivézt vlastní. „Kola ani odrážedla se veřejnosti nezapůjčují, jsou majetkem hradeckých škol a slouží k výuce žáků v době školního vyučování. Veřejnost si tedy vozí vlastní kola, tříkolky, koloběžky a odrážedla, což již bez problémů probíhá. Městská policie upomíná na povinnost nosit helmu v případě cyklistů do 18 let a u bruslařů helmu a chrániče na kolena a lokty bez ohledu na věk," potvrzuje za městskou policii Ivan Dubec.

Mělo být otevřeno dříve

Město plánovalo moderní hřiště zpřístupnit všem dětem už od začátku, při slavnostním otevření v září 2014 však ještě nebylo úplně hotové. Chybělo potřebné zázemí – učebny, šatny a sociální zařízení. Když bylo hotovo, přestěhovali se tam preventisté městské policie a loni na podzim zahájili dopravní výuku pro hradecké žáky. Za rok 2015 uskutečnili 161 přednášek pro víc jak dva tisíce dětí a 134 praktických výuk pro téměř víc jak 1300 dětí. Třebešské dopravní hřiště je druhým svého druhu na území města, první vyrostlo už před mnoha lety vedle malšovického všesportovního stadionu.