Lidé, kteří ve vozech městské hromadné dopravy v Hradci Králové využívají časovou jízdenku, se musí zaregistrovat na novém e-shopu. Starý online obchod hradecký dopravní podnik k pondělí 17. června vypnul, původní odkaz na nákup jízdenek již nefunguje.

Změna souvisí s novým odbavovacím systémem, který Dopravní podnik města Hradce Králové (DPmHK) zavádí. Ukončení provozu starého e-shopu by mělo přinést i rychlejší odbavení ve vozech MHD.

„V současné době nás trápí dlouhá odezva při načtení jízdenky ve vozech MHD. Podle informací od dodavatele odbavovacího systému je zpomalení způsobeno souběhem starého a nového odbavovacího systému. K souběhu jsme přistoupili proto, aby byl přechod na nový systém pro obyvatele města příjemnější. Což se nyní paradoxně ukázalo jako problém,“ popisuje dopravní podnik problém.

Nový e-shop v první řadě využijí uživatelé platných městských karet. „Pokud jste zvyklí nakupovat časové jízdenky, pak od 17. června budete potřebovat registraci na novém e-shopu, do kterého si Městskou kartu přenesete respektive virtualizujete. Registrace je samozřejmě určena i pro úplně nové zákazníky,“ uvádí DPmHK.

Speciální telefonická linka pro seniory

Senioři, kteří si s registrací nevědí rady, se mohou obrátit na dopravní podnik přes speciální telefonickou linku 495 089 555. Pro ostatní je k dispozici zákaznické centrum s telefonním číslem 495 089 271. Na obě linky je možné volat v pracovní dny od 7 do 16.30 hodin.

O dříve zakoupené časové jízdenky na městské kartě lidé nepřijdou, zůstávají nadále v platnosti, stejně tak kredit.

Jak se zaregistrovat na nový e-shop?

  1. Otevřete si v internetovém prohlížeči adresu https://dpmhk.qrbus.me/account/registration
    Pokud registraci budete provádět na mobilu nebo tabletu je třeba následně kliknout dole na ikonu Profil a poté na Zaregistrovat se
  2. Zvolte možnost Mám stávající Městskou kartu
  3. Vyplňte požadované údaje a nahrajte fotografii
  4. Vaše platné jízdenky a kredit se automaticky přenesou na nový účet

Pokud provádíte registraci jako zákazník, který nemá Městskou kartu, je postup velmi podobný. Formulář bude vyžadovat jen několik dalších údajů navíc.

Více informací naleznete na webu dopravního podniku.

Nepřehlédněte: Ve Vrbenského kasárnách vznikne největší přírodovědecká expozice v Česku. Podívejte se dovnitř

Hradec jako Vídeň? Ze zašlých kasáren má být moderní kulturní čtvrť | Video: Jiří Fremuth