Při pátečním vyhlášení letošního ročníku soutěže Jízda bez nehod byli oceněni i Josef Červinka a Zbyněk Gross. Ti mají na svém kontě jeden a tři čtvrtě milionu kilometrů ujetých bez zavinění nehody.

„Když řidič městské hromadné dopravy ujede v náročném městském provozu takový počet kilometrů a nezpůsobí nehodu, tak je to na vyznamenání. Když si představíte, že jsme dnes ocenili dva řidiče se dvěma miliony kilometrů a dva s jedním a tři čtvrtě, tak to je úctyhodné číslo. Jsou to naši hrdinové,“ prohlásil ředitel Dopravního podniku města Hradce Králové Miloslav Kulich. Dodal, že oba řidiči s více než dvěma miliony kilometrů tuto vzdálenost neujeli na zájezdové dopravě, ale v městském provozu plném nástrah.

„Máme 240 řidičů, z toho jich 20 ujelo více než jeden milion kilometrů bez nehody. Rekordmanem je Ivan Veselý, který má dva miliony a 50 tisíc kilometrů,“ řekl vedoucího autobusového provozu dopravního podniku Zdeněk Chovančík.

„Jsme oba rádi, že jsme tolik kilometrů najezdili ve zdraví a bez způsobené nehody. Je to čtyřicet roků za volantem v městském provozu,“ uvedl „dvoumilionář“ Václav Špina. Jeho stejně úspěšný kolega František Židuljak pracuje v dopravním podniku od 1. listopadu 1969. „Tehdy jezdilo pár aut. Dnes je daleko hustší provoz a bezohlednější řidiči. Člověk musí mít ostré lokty, ale zároveň se s autobusem nesmí nikam bezhlavě cpát,“ sdělil.