Slevy začaly platit v červenci. Vedení firmy však zjistilo, že levnější jízdenky nenalákaly do vozů MHD další cestující a ztráta za půl roku dosáhne pět milionů.

„Navrhli jsme od ledna 2010 zvýšení cen časových jízdenek na původní výši jako na začátku letošního roku,“ uvedl ředitel dopravního podniku Miloslav Kulich.

Radní návrh v úterý akceptovali. Zvyšování cen se však nebude týkat všech časových jízdenek. Roční kupony a senior pasy zůstanou na snížené hodnotě, stejně jako jízdné placené z městské karty. Zdražovat nebudou ani jednorázové papírové lístky.

Při zavádění slev radnice slíbila, že případnou ztrátu bude město dopravnímu podniku kompenzovat. Celou částku však firma nedostane. „Ztráta, kterou městu účtuje dopravní podnik, je celkem osm milionů korun. Pět milionů je za jízdné a tři za pronájem pozemků pod autobusovým terminálem, které stále patří státu. S vedením firmy jsme předjednali, že dostanou polovinu. Další část musí najít v rezervách,“ řekl náměstek primátora Josef Malíř.

V balíčku je i osvobození od poplatku za zábor veřejného prostranství na dva měsíce, zrušení poplatků za odpad pro děti do šesti let a dar prvňákům v podobě městské karty.