V této velké sumě magistrát předpokládá, že poměrnou část by měly pokrýt dotace v rámci ITI hradec-ko-pardubické aglomerace, které by mohly být až 212 milionů korun. Stovky milionů korun by měly jít na nové semafory, datové sítě, senzory či moderní technologie pro řízení dopravy v reálném čase.

Systém navíc umožní preferovat linky městské hromadné dopravy nebo bezpečný průjezd složek IZS. „Plynulá doprava je zároveň bezpečná a ekologická. V dnešní hustotě dopravy, jejíž intenzita se během dne několikrát mění, se město neobejde bez sofistikovaného systému řízení provozu,“ uvedl k Inteligentnímu dopravnímu systému, který již funguje například v Brně, Praze či Ostravě, náměstek hradeckého primátora Jindřich Vedlich.

„Řidiči a veřejnost jednotlivé prvky systému zaznamenají minimálně. V podstatě jde o běžné semafory, které ale budou propojené přes celou řadu senzorů, kamer a čidel s centrálním dispečinkem. Hlavním cílem projektu je zvýšení bezpečnosti a spolehlivosti dopravy ve městě,“ dodal náměstek primátora.

Doplnil ho také Vladimír Faltus z pražského ČVUT: „Jde o jakousi stavebnici, kterou lze postupně rozšiřovat. V Hradci Králové bude IDS složený ze šesti základních modulů, z nichž čtyři tvoří páteřní prvky celého systému, dva jsou jakousi nadstavbou a nemusí být v provozu nebo se mohou doplnit o jiné prvky.“ Hlavní částí hradeckého systému bude kompletní výměna zastaralých a místy nespolehlivých semaforů.

„Současně se ve vybraných oblastech nainstalují detektory, které budou umět vyhodnotit rychlost a dobu jízdy nebo mimořádné stavy, jako jsou dopravní nehody nebo kolony,“ doplnil Vladimír Faltus. Semafory a sledovaná místa budou prostřednictvím vysokokapacitní přenosové sítě propojena s dispečinkem a centrálním „mozkem“ IDS, který bude sloužit pro operativní řešení vzniklých situací.

Dalším modulem je vazba systému na MHD, jejímž úkolem je zajistit co nejplynulejší průjezd vozidel po své trase tak, aby nedocházelo ke zpožďování spojů. Hradecký IDS bude zároveň na vybraných místech ve městě připravený na možnost kontroly dodržování rychlosti nebo jízdy na červenou.