Na pondělním veřejném slyšení na hradecké Střelnici k přípravě a výstavbě dálnice  mluvil Martin Janeček z odboru strategie ministerstva dopravy.

„O dodatku je intenzivně jednáno, ale blíží se zima. Jakmile bude dodatek uzavřen a počasí to dovolí, tak  stavební práce zahájíme," řekl  Janeček.

Stavět se mělo 
už v dubnu

Ředitelství silnic a dálnic přitom na veřejném slyšení v březnu slibovalo, že by dostavba dálnice mohla začít letos v dubnu a dokončena by mohla být v roce 2015.

Stát také nadále jedná o získání pozemku, který v trase dálnice vlastní farmářka Ludmila Havránková a její sestra. Uzavřenou darovací smlouvu totiž neuznalo ministerstvo financí. „Musí se uskutečnit jednání mezi Ředitelstvím silnic a dálnic a oběma vlastnicemi těchto pozemků, kterým se navrhne kupní cena za pozemek," řekl Janeček.

O stavbu dálnice D11 se už dlouhou dobu zajímá poslankyně za ČSSD Hana Orgoníková, v její režii se koneckonců odehrávalo i včerejší veřejné slyšení.

Veřejnou besedu k dostavbě dálnice D11 uspořádala již v roce 1999, o pět let později předložila sněmovně zákon týkající se výstavby dálnic a rychlostních silnic. Ten však tehdy nebyl přijat. V roce 2009 se stala předsedkyní Sdružení pro výstavbu dálnice D11 a rychlostní silnice R35.

„Protože jde o odborné záležitosti, neměla jsem původně vůbec v záměru zařadit tuto akci do projektu volební kampaně. Ale nakonec jsem ji tam zařadila," doplnila Hana Orgoníková.