Práce na pokračování autostrády z Hradce do Předměřic by podle stejného zdroje měly započít v červnu či červenci. Původně se mělo na D11 pracovat od loňského podzimu. Stavbu nakonec zastavil rozklad proti stavebnímu povolení. Mimo jiné od spolku Děti Země.

Dlouhé měsíce ležely na stole ministerstva dopravy rozklady proti stavebnímu povolení podaný ekology a majitelkami pozemků. Celou záležitost a čekání na rozhodnutí z ministerstva teď ovšem uzavřel sám stavitel dálnice, respektive Ředitelství silnic a dálnic.

„ŘSD vzalo žádost o stavební povolení zpět a podá žádost novou,“ uvedl mluvčí ŘSD Zdeněk Neusar. Důvodem k tomuto kroku bylo jedno z takzvaných závazných stanovisek. Děti Země totiž v rámci rozkladu žádaly o jejich přezkoumání. „Spolek Děti Země napadl v rámci rozkladu (kromě jiného) stanovisko vydané Magistrátem města Hradec Králové a Krajský úřad toto stanovisko nepotvrdil,“ dodal Neusar s dodatkem, že ŘSD v rámci urychlení vzalo žádost zpět a podá novou žádost s aktualizovanými podklady.

Podle ŘSD bude termín zahájení realizace dostavby dálnice D11 mezi krajským městem a Předměřicemi záviset na průběhu nového stavebního řízení. Stavební stroje by se reálně mohly pustit do výstavy přibližně v polovině tohoto roku.

Křižovatka na D11 se rozšíří o větev  Další větev okružní křižovatky na plánované dálnici D11 dostala stavební povolení. Křižovatka, která bude součástí připravované dálnice, bude nedaleko obce Bříza u Všestar. Díky plánovanému paprsku křižovatky se dálnice napojí na silnici z Plotišť nad Labem do Sadové. Se stavbou by se mělo začít ještě letos, předpokládané dokončení stavby je rok 2021. Projekt by měl stát 2,5 milionu korun bez DPH. O zhotoviteli rozhodne výběrové řízení.