České dráhy již začaly s elektrifikací trati do Letohradu na Orlickoústecku, opravou kolejí a výstavbou nového počítačového zabezpečení jízd vlaků. "Od pondělí 3. září práce ovlivní od 8:00 i osobní dopravu mezi Lichkovem a Dolní Lipkou a na trati do Králík a Štítů. Z Lichkova bude zahájena náhradní autobusová doprava, která potrvá až do konce října," uvedl ředitel krajského centra osobní dopravy v Pardubicích Michal Štěpán.

Všechny vlaky ze směru Letohrad ukončí jízdu ve stanici Lichkov a cestující dále musí využít připravené autobusy. Jejich náhradní zastávky budou v Mlýnickém Dvoře, Bílé Vodě, Dolní Orlici a Králíkách zastávce vždy na hlavní silnici, v ostatních stanicích zajedou výlukové autobusy před nádražní budovu. "Provoz na trati mezi Dolní Lipkou a Hanušovicemi nebude touto výlukou dotčen, kromě toho, že víkendový spěšný vlak Sněžník bude nahrazen autobusy mezi Lichkovem a Hanušovicemi," uvedl Štěpán. Zpoždění vlaků by nemělo překročit 15 minut, většinu přípojů v Letohradě i Dolní Lipce by cestující měli stihnout. Od konce září pokročí výlukové práce i směrem k Jablonnému nad Orlicí, modernizační práce budou pokračovat i převážnou část příštího roku.

S další krátkou výlukou musí pasažéři počítat mezi stanicemi Chrast u Chrudimě a Slatiňany na Chrudimsku. V úterý 4. září od 8:00 do 13:45 zde vlak nepojede kvůli svařování kolejí. "Všechny vlaky budou nahrazeny autobusy se zastavením u příslušných železničních stanic a zastávek. Zpoždění spojů se předpokládá do 10 minut, přípojné vlaky na přestupující cestující počkají," uvedl Štěpán.