Téměř 50 milionů korun má město zaplatit za rekonstrukci jednoho z objektů v Nálepkových kasárnách za střední zdravotnickou školou pro Divadlo Drak.
Areál nyní patří městu, po jeho přestavbě na obytný komplex Tereziánský dvůr ho ale převezme firma Stako, která se do rekonstrukce pustila.

„Společnost nám nabídla tři varianty, jak by město mohlo přestavbu splácet. Radní se nakonec shodli na pětiletém pronájmu s tím, že město dům v šestém roce odkoupí za jedenáct milionů korun. Návrh ale ještě musí schválit zastupitelé,“ uvedl náměstek hradeckého primátora Josef Malíř.

Divadlo podle ředitelky Jany Dražďákové díky novému objektu výrazně ušetří čas i peníze. „Věci skladujeme v různých stodolách za městem, za což platíme velké peníze. V budově bude navíc zkušebna. Budeme tak moct hrát a zároveň zkoušet, což dodnes není možné,“ řekla ředitelka.

V budově ale bude také unikátní muzeum loutek ve formě labyrintu s audio či videoukázkami představení, výtvarná dílna a další sál.
„Jeho zajímavostí bude možnost jednu ze stěn zcela otevřít do parku v ulici. Zatímco diváci budou pod střechou, herci budou venku nebo naopak. Využijeme to při festivalech či velkých inscenacích,“ dodala ředitelka Dražďáková.

Přestavba kasáren na areál s byty, hotelem, podzemními garážemi a objektem pro Drak bude firmu Stako stát zhruba 300 milionů. Projekt by měl finišovat koncem roku 2009.