Viníkem tragédie vDivadle Drak, kde sedačka před sobotním představením amputovala část ukazováčku pravé ruky dvouletého chlapce zHradce, je asi poraněné dítě či spíše jeho rodiče, kteří je neuhlídali. Tvrdí to alespoň dodavatel křesel, firma Sedasport ze západoslovenské Myjavy.

„Společnost nenese za úraz zodpovědnost. Je to stejné, jako když si dítě přivře prsty do dveří či okna. Máme všechny certifikáty bezpečnosti, které jsme také ihned poslali do Hradce,“ uvedla právnička Sedasportu Janet Adamcová.

Zástupci slovenské firmy ve středu dorazí do Hradce Králové, aby si místo tragédie prohlédli.

„Navrhneme ředitelce divadla konkrétní opatření. Ovýměnu sedaček nejde, ale víc říct nemůžu,“ dodala Janet Adamcová.

Křesla slouží Divadlu Drak přibližně pět let. Jejich nákup přišel podle ředitelky Jany Dražďákové zhruba na 800tisíckorun.

„Pětiletá záruka končí vlistopadu. Uvidíme po poradě sdodavatelem, jaké navrhne řešení, aby se něco podobného už nikdy nemohlo opakovat. Za padesát let existence divadla se nic takového nestalo,“ řekla Jana Dražďáková.

Poraněný chlapec je stále na klinice plastické chirurgie na pražských Vinohradech. Mluvčí nemocnice Jana Jelínková nebyla včera kzastižení.

„Jsem vkontaktu srodiči. Ve středu by se mělo rozhodnout, zda se operace podařila a lékařům se podařilo prst zachránit,“ dodala ředitelka.

Případem se začala zabývat policie. „Čekáme na lékařské zprávy zPrahy. Proběhly první výslechy, další budou následovat. Případ je ve stadiu prověřování,“ uvedla mluvčí policie Anna Pešavová.