Lékař kliniky plastické chirurgie na pražských Vinohradech při poslední kontrole zjistil, že kost v prstu špatně srůstá, a malého chlapce čeká druhá operace.

„Rentgen odhalil vybočenou kůstku. Možná bude muset na operaci, nebo půjde jen o nějaké narovnání. Zatím nemáme termín a ani nevíme, jestli bude nutná další hospitalizace. Už teď může s prstem normálně hýbat a nic ho nebolí. Snad nebude mít nějaké následky,“ uvedla Lukášova matka Iva Roflíková.

Prodloužení léčby znamená další zásah do rodinného rozpočtu. Roflíkovi původně po výrobci sedaček, firmě Seda sport z Myjavy, požadovali šest tisíc korun za léčbu a cesty do špitálu, a dalších 20 tisíc na nákup nábytku do jídelny pražské nemocnice.

„Firma už údajně peníze poslala, ale my ani nemocnice je zatím nemáme. Další náklady na léčbu a bolestné budeme chtít uhradit po divadle. Zkusíme to přes jejich pojistku. Pojišťovna by ale musela uznat, že to byla vina divadla a bylo v jejich silách nehodě zabránit. Získané peníze bychom chtěli uložit Lukášovi na knížku,“ řekla Iva Roflíková.

Výši náhrady zatím rodina nezná. Sumu za bolestné musí určit lékař; největší položkou při léčbě je podle Roflíkové doprava do Prahy.

Vedení Divadla Drak s postupem Roflíkových souhlasí. „Pro nás už celá kauza skončila. Budu ráda, když se jim podaří něco z pojistky získat. Platíme ji už mnoho let. Hlavně aby byl chlapec v pořádku,“ uvedla ředitelka Divadla Drak Jana Dražďáková.

Nebezpečné sedačky nechalo divadlo vybavit speciálními dřevěnými bočnicemi za 117 tisíc, aby k podobné tragédii už nedošlo. Iva Roflíková přesto do Draku nevkročí.

„Byli jsme na jednom představení po příjezdu z nemocnice a nebylo mi tam dobře. Ty kryty tam totiž ještě nebyly. A vždycky když nějaké dítě zabrečelo, tak jsem byla na nohou. Budeme raději chodit jinam, kde mají obyčejné židle.“

Dodala, že pokus o získání peněz přes pojišťovnu divadla bude jejím posledním krokem. „Manžel už s tím nechce mít nic společného a já ho chápu.“