Louku za supermarketem Kaufland zaplnilo během sobotního odpoledne cca 2000 účastníků, kteří si užívali jak příjemného počasí babího léta, tak zejména zvláštní velmi pohodové atmosféry, která k akci přirozeně patří.

Staročeské podzimní radovánky

Samozřejmě nejdůležitější činností všech účastníků bylo pouštění draků všech možných tvarů i technického ražení. Jako každý rok však měli organizátoři pro děti i dospělé měli připravený bohatý doprovodný program ve stylu staročeských podzimních radovánek. V bloku soutěží, si děti mohly vyzkoušet například práci se dřevem, hod bramborami nebo špalkem, střelbu z luku, jak obelstít strašáka do zelí a také soutěžit ve skákání v pytli či závodu na trakařích. Velký zájem byl o přistavený traktor a valník ze Statku Všestary nebo o malování na tvář a podobně. Hradeckou drakiádu navštívil také Mounty – maskot hradeckého hokejového klubu Mountfield HK, který byl jedním z partnerů drakiády.

O spokojenost a pohodu návštěvníků se starala i Polní Sion kavárna, případně bylo možné si samoobslužně ugrilovat vlastní klobásy. Netradičním prvkem bylo rozdávání jablek s medem jako symbolu právě začínajícího Nového Židovského roku 5777 a vyjádření přání, aby byl sladký a dobrý.

Servis draků

Množství draků vylétlo do velkých výšek. Pro ty, kterým vzlétnout nešlo, byl připraven servis draků, který byl hojně využíván.
Partnery Hradecké drakiády byly kromě hokejového klubu Mountfield HK také Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR – 211 a Farma Věkoše, na jejímž poli se drakiáda konala. Uskutečnila se také za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Královéhradeckého kraje a Statutárního města Hradce Králové.

Jiří Řehořek