„Tohle jsme nečekali. Úplně původně jsme tuhle akci vymysleli jen pro naše školáky. Jediné, co nám tu trochu chybí, je vítr. Ale i tak se někteří draci pohybovali ve výšce nad sto metrů,“ řekl Denis Doksanský z centra Sion, které akci pořádalo. Děti unavené běháním se mohly vydovádět i při dalších hrách, například na prakové střelnici nebo jízdou v kolečku.

 

 

 

 

Jaká byla Hradecká drakiáda

Plná dobré nálady, podzimního sluníčka, prima lidí, co se přišli pořádně vyřádit – no prostě právě taková, jaká má správná drakiáda být. Však jí během celé doby, kdy akce trvala, prošly dva tisíce malých i velkých účastníků – a to už je pořádná spousta lidí! Louka u nové budovy Univerzity Hradec Králové se začala plnit nadšenými dětmi i dospěláky už hodinu před začátkem akce a někteří zůstávali až do půl sedmé – každý si to tu chtěl užít co nejdéle.

Už od rána jsme napjatě čekali, jaké bude počasí, ale to nakonec nezklamalo – jen ten vítr si snámi trochu hrál, ale draci létali, i když to někdy vyžadovalo spoustu běhání. Pokud někomu pořádný drak chyběl, mohl si ho koupit na místě. A pak už tradá na to!

Kromě samotného pouštění draků čekaly na děti také soutěže a atrakce, ale kdo si myslel, že si tu odpočine po všem tom běhání, ten se pořádně mýlil. Děti honil strašák na poli, jezdilo se snaloženým kolečkem a aby ani dospěláci o nic nepřišli, mohli naložit své ratolesti do zahradního kolečka a závodit ve dvojicích, kdo dřív projede připravenou trať. Velikým lákadlem, na které se také stály pořádné fronty, bylo svezení vkorbě traktůrku.

Na každé zdětí čekala samolepka dráčka a také nafouknutý balonek – dokonce si je někteří účastníci navázali na lanka od draků a chvíli bylo na nebi víc barevných kuliček než draků samotných. Nakonec tu ještě zavoněly grilované dobroty, protože grilování kHradecké drakiádě rozhodně patří.

Ale Hradeckou drakiádou to zdaleka nekončí – už 10. listopadu nás totiž čeká Město plné lampionů, tentokrát na téma Sedm divů světa. Tak si ho nenechte ujít!

 

Tisková zpráva sdružení Sion

 
Foto: DENÍK/František Hloušek