Pro organizátory akce začala již v sobotu odpoledne, kdy se v tělocvičně uklízelo, stěhovala se dráha, stoly a židle z učeben, stavělo se ozvučení. Někteří již ani nešli domů a u dráhy přespali.

Dění narušil výpadek tiskárny

Před nedělní osmou hodinou se začali sjíždět přespolní účastníci a dostavovat dráha. Registrace se protáhla kvůli novým závodníkům, kteří s domácími přišli změřit síly. Krátce po desáté hodině bylo odstartováno. Zažitý rituál rozjížděk vzápětí narušila tiskárna, která se s přítomnými rozloučila výtiskem reportu první rozjížďky. Až při polední pauze se ji povedlo nahradit novější výkonnější, kterou zapůjčil DDM. Výsledky finálových jízd se již daly sledovat a hodnotit.

Do kategorie Standard se přihlásilo osmnáct a do kategorie Open sedmnáct jezdců. Na pořadí závodníků v čele tabulky se oproti minulým závodům moc nezměnilo. Zmínit lze jen kategorie, ve kterých Třebechovičtí měli své zástupce, tedy juniory.

GP Mini-Z Cup: 3. závod v Třebechovicích pod Orebem.Sibeke zdolal svého věčného rivala

Kategorie Standard – ml. junior: Pro diplom za první místo si přišel Petr Švec z Vysokého Mýta. Druhý byl domácí Petr Sibeke a třetí Filip Senko, který se svým výsledkem postaral o překvapení, neboť v TRCA trénuje od září loňského roku a udolal čtvrtého Bóďu Rýze z Vysokého Mýta, který patří mezi tradiční účastníky. Pátý skončil Michal Senko, který zase překonal již rok jezdícího Radka Šajna, jenž dojel šestý a sedmého Pavla Blažka, který se v závodě trápil s „neposlouchajícím" autem. Osmou příčku obsadil další třebechovický nováček Daniel Sedláček, který si i tak atmosféru závodů užil.

Standard – st. junior: Na prvním místě se usadil Petr Dvořák a na druhé pozici jeho stájový kolega Martin Šeda, oba z Vysokého Mýta. Třetí příčku obsadil Jakub Blecha, Ondřej Blažek byl šestý.

Open – ml. junior: Na prvním místě konečně stanul Petr Sibeke, který porazil svého věčného rivala Petra Švece z Vysokého Mýta. Třetí skončil Bóďa Rýz.

Open – st. junior: Zde si prohodila pořadí první dvojice ze stejné věkové kategorie ze Standardu. První tedy dojel Martin Šeda, druhý Petr Dvořák a jako třetí (opět) Jakub Blecha. Páté místo obsadil Ondřej Blažek.

Závody byly dramatické až do posledního okamžiku. V rozjížďkách nebyly příliš velké rozdíly ve výkonech, často o celkovém pořadí nerozhodoval počet najetých kol, ale vteřiny.

Poděkování jako vždy patří všem, kteří svůj volný čas věnovali nejen závodu samotnému, ale i jeho zabezpečení.

Pavel Blažek, TRCA