Hokejové derby mezi Pardubicemi a Hradcem Králové přichystalo pro fanoušky nepříjemné překvapení. Hradecký klub zavedl pro fanoušky hostí „extra" vstupné. Zatímco hradečtí příznivci zaplatili ve svém sektoru sto korun, pardubičtí sto padesát.

Extra ceny

„Je to nefér vůči fanouškům. Vloni bylo vstupné jednotné pro všechny za 90. Že zdraží o deset korun, to chápu. Ale že domácí fanoušci mají lístek za 100 a Pardubice za 150, to je trapné. Jestli si tím v Hradci něco kompenzují, nevím," nechal se slyšet pardubický bubeník Jan Heřman.

„Když Sparta onehdy zdražila vstupné pro fanoušky Liverpoolu, tak se to hnalo až k UEFA, ale tady to nikdo neřeší," posteskl si další fanoušek.

Prý problémoví…

„V Hradci to prý odůvodnili tak, že zápas s Pardubicemi je rizikový, a tudíž si vyžádá vyšší náklady. Zapomněli už ale dodat, že to riziko představují hlavně domácí fanoušci, kvůli kterým pořádá manévry policie všude, kam přijedou," dodal Jan Heřman.

Ani tentokrát se derby neobešlo bez silné policejní asistence. Těžkooděnci hlídali příchod fanoušků Pardubic už od nádraží a ti cestou začali zlobit s pyrotechnikou. Na druhé straně museli těžkooděnci hradecké pořádkové jednotky i městské policie zhusta stát přímo před stadionem, aby krotili horké hlavy. Před utkáním došlo ale jen na slovní potyčky přes plot…

"Policisté za celou dobu bezpečnostního opatření řešili několik potyček a narušení občanského soužití. Ve všech případech policisté řešili tyto případy uložením blokových pokut," uvedla mluvčí hradecké policie Hana Klečalová.

Zatímco cestou na stadion se policie nemusela s doprovodem fanoušků příliš vzrušovat, zpáteční vyprovození pardubických příznivců k nádraží už místy připomínalo naháněhou. Pardubické příznivce policie odklonila hned u stadionu a obešla s nimi okruh kolem Velkého náměstí, aby je zase přivedla na Pražský most, kde už na ně ale čekalo několik provokatérů z řad hradeckých fanoušků. Policejní těžkooděnci museli několikrát oddělovat hloučky vzájemně se hecujících fanoušků, někde slovní výměna přerostla v malou strkanou.