V roce 2016 občané poukazovali peticí například na zachování takzvané dřevěnky, tedy dřevěného objektu v areálu kulturního domu Střelnice, na cyklosemafory ve městě a vyjádřili se prostřednictvím petice nesouhlasně rovněž k rozšiřování výstavby do zelených ploch v Roudničce.

Od srpna roku 2011 zřídil úřad na městském webu také možnost upozorňovat prostřednictvím sekce Podněty občanů na rozbité chodníky, silnice, lavičky, nesvítící osvětlení, nepořádek kolem kontejnerů. „Poukazovat mohou také na černé skládky, neodstraněné vraky, suché stromy či nepřehledné křoviny," informovala tisková mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková s tím, že za loňský rok bylo přijato 258 podnětů. V takovém množství se našla i jedna kuriozita.

„V polovině loňského roku obdržel magistrát podnět, který se týkal hodin na Bílé věži. Autor podnětu upozorňoval na to, že mají obrácené hodinové ručičky, konkrétně, že hodinová ukazuje minuty a minutová hodiny. V tomto případě je prohození velikostí hodinových ručiček historickým záměrem," uvedla mluvčí.